Wygrał proces z naszą-klasą

Wygrał proces z naszą-klasą

Tomasz W. wygrał proces z największym w Polsce serwisem społecznościowym. Sprzeciwił się on wystawianiu jego zdjęć w portalu - sam nie posiada konta, lecz znajomi umieścili jego fotki ze szkolnych lat.
Wyrok wydał Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie. Tomasz W. twierdzi, że jego imię, nazwisko oraz zdjęcia ze szkolnych lat są rozpowszechnianie bez jego zgody i doszło do złamania ustawy o ochronie danych osobowych (DzU z 2002 r. nr 101, poz. 926 ze zm.).
Nasza-klasa.pl odmówiła usunięcia zdjęcia i jego podpisu. Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych, Michał Serzycki stwierdził, że zdjęcie sprzed 30 lat nie narusza praw ochrony danych, ponieważ trudno zidentyfikować na niej osobę.

GIODO prawdopodobnie odwoła się od wyroku i będzie jeszcze raz rozpatrywać sprawę pana Tomasza. Tym razem musi wziąć pod uwagę art. 6 ust. 2 – 3 ustawy, czyli zasadę, że osobę fizyczną można zidentyfikować, jeśli jego tożsamość można określić w sposób pośredni lub bezpośredni.
Rzeczpospolita
      0 
"Tomasz W. wygrał proces z największym w Polsce serwis społecznościowym" Więc nie "serwis" a "serwisem" społecznosciowym. Komus w szkole były niemiłe lekcje jezyka polskiego:D
           
Z tego kolesia musiałbyć straszny burak i pewnie nie był lubiany przez kolegów
         
Jak dla mnie miał rację.
         
      0 
Yarek, chyba ty jesteś burkakiem
           
      0 
A nie mógł poprosić najpierw swoich znajomych by usunęli jego zdjęcia z serwisu? Musiał od razu lecieć do sądu? Burak.
           
A może Tomuś zna się na prawie i ukartował to z kolegami :P

Tera tylko czekać aż NK wprowadzi zakaz umieszczania fotek osób trzecich
albo znając ich zacznie pobierać opłaty za umieszczanie ich na portalu żeby mieć na przegrane sprawy :P
         
      0 
To jest wizerunek osoby prywatenj, a nie publicznej. Jak ktoś chce rozpowszechniać czyjś wizreunek to nie zapłaci za prawo do tego.
           
      0 
"Tera tylko czekać aż NK wprowadzi zakaz umieszczania fotek osób trzecich"

Niech mi ktos wytłumaczy o co w tym chodzi... Przecież jest w regulaminie NK napisane że nie wolno umieszczać fotek na ktorych są osoby trzecie bez ich zgody zatem dlaczego NK jest stroną w tym procesie??? skoro może być co najwyzej świadkiem - udostępnia prokuraturze dane osoby ktora bezprawnie umiesciła zdjęcie bo nie dostała na to zgody i już...
           
      0 
Bardzo słusznie, że wygrał. Umieszczanie czyichś zdjęć w internecie bez zgody osoby zainteresowanej, to chamstwo.
           

CAPTCHA
Zwycięzca Euro 2012

28,1% głosujących uważa, że wygra:

Polska Polska

O firmie

Nasza Klasa Sp. z o.o.

Nasza Klasa Sp. z o.o.

Wydawca portalu społecznościowego nasza-klasa.pl.

Strona WWW:
http://nasza-klasa.pl
Adres:
ul. Gen. J. Bema 2
50-265 Wrocław
Nasze wiadomości w Twojej skrzynce, codziennie po 10:00





 
Kompas Social Media

Matura to suka, czyli o maturze w sieci bez cenzury (raport)

Maj to czas matur.. Bez względu na to, czy poziom egzaminów jest wysoki czy niski, dla tysięcy maturzystów są one źródłem niepokoju i bezsenności, dla wielu tematem drwin, dla innych okazją do założenia maturze fanpage'a na Facebooku, a dla niektórych powodem do rozterek.

Czytaj dalej