Polski rząd przygotowuje się do poważnej walki ze spamem, czyli niechcianą pocztą e-mail bądź wiadomościami SMS, która zaśmieca nasze skrzynki i telefony komórkowe reklamowymi przekazami. Nowe obowiązki otrzymają operatorzy.
W Ministerstwie Infrastruktury trwają prace nad kolejnymi zmianami w prawie telekomunikacyjnym, które mają bardziej chronić użytkowników Intenetu oraz telefonów komórkowych przed niechcianą korespondencją e-mail bądź SMS. Jak już wcześniej informowaliśmy, spamerzy będą karani grzywną sięgającą nawet 100 tys. złotych. Ale okazuje się, że to nie jedyne zmiany.
Operatorzy będą mieli obowiązek ochrony nas przed spamem. Jak informuje
dziennik Metro, operatorzy będą musieli dostarczyć za darmo oprogramowanie zabezpieczające przed spamem każdemu, kogo komputer zostanie zaatakowany niechcianą korespondencją. Operator będzie musiał także utworzyć skrzynki, które będą zbierały informacje o spamie zgłaszane przez klientów.
Proponowane zmiany już nie podobają się niektórym operatorom. Jak dowiedziało się Metro, operator sieci Era uważa, że nowe zapisy mogą negatywne wpłynąć na kontakty przedsiębiorców z własnymi klientami.
Komentarze (7)
07 sierpnia 2009, 9:27:12
07 sierpnia 2009, 10:11:14
07 sierpnia 2009, 11:39:09
07 sierpnia 2009, 11:41:13
07 sierpnia 2009, 19:49:07
W Play tylko zarejestrowani użytkownicy mają możliwość wylączenia niechcianych SMSów. Pozostali sa porzuceni w oceanie śmieci.
Zobaczymy czyt da się to zmienić...
08 sierpnia 2009, 13:40:26
24 października 2009, 22:46:15