W Internecie pojawił się nowy serwis transakcyjny Kupno.pl, który wprowadza nową jakość na rynku e-aukcji. Jego twórcy postawili na znany już od lat i obecny w handlu element – targowanie się.
Jak zapewniają jego twórcy,
Kupno.pl oznacza zupełnie nowe podejście do kwestii aukcji internetowych. Deklarują, że w swoim dziele systemowo wprowadzili zupełnie odmienne podejście do kupujących, inne niż tradycyjne serwisy aukcyjne.
–
Projektując schemat transakcyjny Kupno.pl wyszliśmy z założenia, że to kupujący muszą być stroną dominującą. Naszą ideą przewodnią było hasło "kupujący rządzą". Ideę tą wprowadziliśmy nieco przewrotnie, zmuszając niejako kupujących do targowania się – wyjaśnia Łukasz Czarnecki, dyrektor d/s rozwoju Kupno.pl. –
W naszym serwisie, kupujący oczywiście decydują jaki chcą kupić przedmiot, ale – co najważniejsze – również za ile chcą kupić. W odróżnieniu od podobnych rozwiązań tego typu w tradycyjnych serwisach aukcyjnych czy sklepach internetowych, w Kupno.pl wszystkie oferty sprzedaży są uwarunkowane targowaniem się – dodaje Łukasz Czarnecki.
Twórcy Kupno.pl zauważyli, że w większości tradycyjnych serwisów aukcyjnych, potencjalni nabywcy muszą zgodzić się na z góry ustaloną cenę lub włożyć dużo wysiłku w odszukanie tańszych ofert i "ustrzelenie" możliwie najkorzystniejszej ceny. Jak deklarują twórcy serwisu, w Kupno.pl wszystkie oferty można negocjować, co sprawia, że serwis ten jest niczym market urządzający nieustanną promocję cenową.
Komentarze