Usługa poczty internetowej portalu Wirtualnej Polski zyskała nowy layout i funkcjonalności: możliwość obsługi zewnętrznych kont pocztowych, interaktywny system pomocy w postaci roBOTa Janka, slideshow (wszystkie pliki graficzne z listów do obejrzenia w jednym miejscu).
Podstawowe zmiany usługi
poczta.wp.pl dotyczą
układu stron i kolorystyki. Poczta zyskała nie tylko nowoczesny wygląd, znacznie łatwiej jest też od teraz korzystać z licznych możliwości personalizacji (ergonomia). Użytkownik Poczty WP decyduje, jak będzie wyglądała jego skrzynka; może wybrać dowolną skórkę, układ kolumn, kolejność "przycisków", liczbę maili na stronie, ilość oraz nazwy folderów (funkcja: zarządzanie folderami). W górnej zakładce, po zalogowaniu, pojawiły się "Dodatki", z rozwijanym menu, gdzie zamieszczono odnośniki do w pełni edytowalnego kalendarza czy bramki SMS.
-
Przebudowując Pocztę staraliśmy się maksymalnie ułatwić użytkownikom korzystanie z jej funkcjonalności. Usystematyzowaliśmy wszystkie dostępne funkcje, wyodrębniliśmy te najbardziej przydatne internautom, ujednoliciliśmy wygląd graficzny serwisu i dodatkowych opcji Poczty, np. kalendarza – mówi Grzegorz Borowski, odpowiedzialny za Obszar Usług i Funkcjonowania Portalu.
Internauci zyskali możliwość pobierania wiadomości e-mail
z innych, zewnętrznych kont poczty elektronicznej. Oznacza to, że za pomocą interfejsu Poczty WP można w jednym miejscu zarządzać korespondencją e-mail ze wszystkich swoich skrzynek pocztowych.
Kompleksową wiedzę o usłudze e-mail Wirtualnej Polski uzyskać można korzystając z nowoczesnej pomocy –
roBOTa Janka. Internauta, mając możliwość rozmowy z interaktywną postacią, poznaje kluczowe opcje Poczty.
Bot wyjaśnia, podpowiada, omawia. Ma, oprócz walorów informacyjnych, także funkcje rozrywkowe; można z nim rozmawiać na dowolny, nie zawsze związany z usługą temat.
Funkcjonalność
slideshow, dostępna w Poczcie Nowa2010, pozwala w łatwy sposób przeglądać grafiki/ fotografie przesyłane w mailach. Dzięki niej nie trzeba „przekopywać” się przez tysiące listów – dla wygody użytkownika wszystkie pliki graficzne, stanowiące załączniki do maili, znalazły się w jednym miejscu (folder: zdjęcia z listów). Podobną rolę - porządkującą i upraszczającą odnajdywanie informacji – odgrywają foldery "pliki z muzyką" i "dokumenty", z automatu grupujące odpowiednie załączniki .mp3 czy .pdf, .doc, itp.
Poczta wp.pl charakteryzuje się nieograniczoną pojemnością konta, możliwością przesyłania dużych załączników w sieci (ponad 100 MB), smartfolderami, kalendarzem z powiadomieniami SMS i mail.
Komentarze (5)
02 września 2010, 15:15:07
02 września 2010, 16:41:04
02 września 2010, 18:29:10
02 września 2010, 18:32:25
02 września 2010, 19:28:17