Łukasz Szewczyk25.03.2014 (10:57)7

KRRiT i nadawcy o cyfryzacji radia. Powstał zespól ds. wdrażania radiofonii cyfrowej

W marcu 2014 roku, w siedzibie KRRiT odbyło się spotkanie poświęcone cyfryzacji radia w Polsce. Głównym tematem dyskusji były wspólne działania nadawców, regulatorów i producentów zmierzające do wdrożenia nowej technologii.

Przejdź do artykułu

Komentarze (1 - 7 z 7)

Ten zespół jest tak samo potrzebny jak komisja macierewicza. Cyfryzacja radia jest zbędna bo o ile w przypadku cyfryzacji TV można było mówić o poprawie jakości tak tutaj jest to tylko poprawa tylko w teorii.
 3  
Trójmiasto czeka na DAB+!!!
 4  
Trzymam kciuki za uruchomienie w DABie stacji z prawdziwą muzyką klubową, ale niech za to nie zabiera się Euro(klo)zet bo to dziadostwo już n razy pokazało iż nie umie robić radia
 3  
Trojmiasto i nie tylko od 1 sierpnia z DAB+:)
 3  
I po co to komu? Większość stacji ma bitrate poniżej 100kbps, tutaj nawet super kodek nie pomoże. Po jakimś czasie poupychaja jeszcze więcej i stanie się to samo co z kanałami HD w dvbt. Kiedyś jakość lepsza niż na sat, teraz streaming z netu jest lepszy...
 3  
Nóż się w kieszeni otwiera jak się słucha pana Dworaka broniącego "...bezpieczeństwa interesów obecnych nadawców". To jest powtórka z telewizyjnego DVB-T gdzie tak rozdysponowano pasma aby mogły być zablokowane przez Polsat (Polsat, PolsatSportNews, TV4, TV6, ATM Rozrywka + cały MUX4 jako rzekomy mobliny!) TVN (TVN, TVN7, TTV), ZPR i Puls. W ten sposób spaprano naziemną telewizję cyfrową aby nie była zagrożeniem dla platform satelitarnych (i przy okazji kablowych) istniejących kanałów uniwersalnych i w ten też sposób zablokowane zostanie radio aby RMF, Eurozet, ZPR i PG nie straciły nic na wpływach. Perspektywa widza czy słuchacza ma tu zerowe znaczenie!
 3  
widać że ład powinien się pojawić na rynku radiowym .Aby wprowadzić cyfrowy sygnał w kraju . gdzie jest wiele stacji radiowych jak pr1,pr2,3 i 4 ale i RMF FM ., ZETKA . A mniejsze lokalne powinny zniknąć albo dołączone do większych .
 0