Filmy Festiwalu Planete Doc w Internecie

Filmy Festiwalu Planete Doc w Internecie

W piątek, 9 maja 2008 roku, w warszawskiej Kinotece rozpoczyna się piąty Festiwal Planete Doc, który co roku gromadzi tłumy fanów dokumentu, ludzi myślących i szukających odpowiedzi na nurtujące ich pytania. Prezentowane na festiwalu filmy będzie można oglądać także w Internecie.
Podczas 10 dni Festiwalu Planete Doc widzowie zobaczą około 100 głośnych filmów dokumentalnych z całego świata, w tym nominowanych do Oscarów i zdobywców Cezarów. Projekcjom towarzyszyć będą spotkania z twórcami i panele dyskusyjne.

Festiwal otwiera się na nowe sztuki dokumentalne: reportaż pisany - widzowie wybiorą najlepsze teksty, które ukażą się drukiem; na fotografię prasową, której wystawa Grand Press Photo zostanie otwarta 14 maja w Kinotece; na dokument radiowy ilustrowany zdjęciami i prezentowany w sekcji Audio Foto Doc.

Filmowcy i profesjonaliści będą mogli wziąć udział w panelach dyskusyjnych i mistrzowskich lekcjach prowadzonych przez dwóch wybitnych twórców dokumentalnych: Jorgena Letha i Siergieja Dworcewoja.

Nie zabraknie także polskich produkcji: zobaczymy m.in. nowy film Andrzeja Fidyka "Yodok stories" i przegląd młodych filmowców skupionych w Zespole Filmowym Paladino.

Po raz pierwszy w historii festiwali filmowych dzięki operatorowi telekomunikacyjnemu Netia  widzowie będą mieli możliwość oglądać filmy bez wychodzenia z domu, przez Internet na www.iplex.pl. Niestety dostęp do filmów w sieci jest płatny, prawie 10 zł za film.

CAPTCHA
Zwycięzca Euro 2012

26,7% głosujących uważa, że wygra:

Niemcy Niemcy

Nasze wiadomości w Twojej skrzynce, codziennie po 10:00





 
Marcin Żukowski

Koko, koko wiocha jest spoko!

Polacy znają się na dwóch rzeczach - medycynie i piłce nożnej. Wolne żarty! Znamy się jeszcze na muzyce! A dyskusje na temat muzyki i futbolu to nasza największa specjalność.

Czytaj dalej