Sci-Fi Channel w Polsce bez zmian

Sci-Fi Channel w Polsce bez zmian

Koncern NBC Universal Global Networks jeszcze przed wakacjami zmieni nazwę swojego kanału telewizyjnego Sci Fi Channel. Jednak zmiana ta ominie Polskę.
Jak już informowaliśmy, telewizyjny kanał Sci-Fi Channel w lipcu 2009 roku w Ameryce zmieni nazwę na Syfy. Do końca roku zmiana ma nastąpić także w innych krajach, gdzie kanał jest obecny. Jednak - ze względu na znaczenia słowa syfy - zmiana ominie nasz kraj.
Przypomnijmy, że kanał Sci-Fi Channel w Poslce dostępny jest w ofercie telewizji "n"  oraz wwybranych sieciach kablowych (m.in. Multimedia Polska  i Vectra ). W tym roku NBC planuje wprowadzić do Polski także Sci-Fi HD.
Presserwis
      0 
noi cale szczescie bo zalosnie by to wygladalo a raczej brzmialo;]
           
To chyba dość rozsądne posunięcie. Uważam, że fantastyka w naszym kraju nie jest doceniana a taka zmiana dała by jej przeciwnikom jeszcze większe pole do popisu. Sci-Fi Channel bardzo fajnie brzmi i niech tak zostanie - zamiast nazwy niech zbliżą repertuar naszego Sci-Fi do tego zza oceanu i będzie super ;-)
         
      0 
Ale przynajmniej nazwa odpowiadała by prawdzie, mam nadzieję że jak wprowadzą HD to może urealnią ramówkę bo wkurzają mnie te stare badziewie ( poza nowym serialem Flash Gordon), to że puszczane w kółko to już nie wspomnę a już reklama kanału już w grudniu uruchomią kanał Sci-fi to mnie rozwala ( kanał jest już 16 m-c ) a dalej startują w grudniu.
Mam N tylko do tego kanału i jak do końca roku nic się nie zmieni..............
           
      0 
A ja oglądnąłem całe Czarodziejki i jestem zadowolony. Problem jest tak, że już nie mam co oglądać.
           
ale po co oni zmieniaja ta nazwe, bez przesady przeciesz Sci-Fi Channel jjest na rynku od lat koniecznie musza nawiazywac strasznie do Syfy Ventures, palanty
         
Szkoda, a byłoby tak śmiesznie... SyFy tylko w platformie n :-D ;-)

@regoat Co do tej zmiany nazwy, to chcą zmienić na "SyFy", bo nazwy "Sci-Fi" nie mogą zastrzec jako swojego znaku towarowego...
         
@regoat szczerze bo to amerykanie a amerykanie wszystko uproszczają. Scifi to za trudne słowo dla nich dlatego zmieniają no coś prostszego co brzmi podobnie w wymowie a no i nie gryzie się z nazwą AXN Sci-Fi :)
         
Ale "Sci-Fi Channel" mogą zastrzec ;)

"SyFy tylko w n" - ja jednak uważam, że zamiast tak się reklamować to po prostu nie reklamowali by tego kanału ;p
         
Fakt... troszkę się gryzie z AXN Sci-Fi...
         
      0 
Jak przeczytałem nową nazwę, to w pierwszej chwili pomyślałem że to jakiś żart. ;-) Dopiero po chwili "zajarzyłem", że ten zupełnie nieangielsko wyglądający wyraz należy jednak mimo wszystko spróbować przeczytać "po anglikańskiemu".

Wygląda na to, że NBC Universal położyło szczególny nacisk na dbałość półanalfabetów, konstruując nazwy kanałów pod ich kątem. ;-) "Sci-Fi" zbyt trudna, za mało medialna nazwa? - to zapiszmy fonetycznie! :P
           

CAPTCHA
Zwycięzca Euro 2012

26,9% głosujących uważa, że wygra:

Polska Polska

Nasze wiadomości w Twojej skrzynce, codziennie po 10:00





 
Marcin Żukowski

Koko, koko wiocha jest spoko!

Polacy znają się na dwóch rzeczach - medycynie i piłce nożnej. Wolne żarty! Znamy się jeszcze na muzyce! A dyskusje na temat muzyki i futbolu to nasza największa specjalność.

Czytaj dalej