Cyfra+: Cyfryzacja TV w oczach Polaków
Polacy pytani podczas sondy ulicznej o możliwość dostosowania telewizji do własnych potrzeb, podkreślali chęć korzystania m.in. z telewizji wysokiej rozdzielczości, możliwości nagrywania i oglądania ulubionych programów bez konieczności dostosowania się do ramówki telewizyjnej. O ile rozszyfrowanie nazw technologii, takich jak np. HD (High Definition), VOD (Video On Demand) czy PVR (Personel Video Recorder) sprawiło Polakom biorącym udział w sondzie problem, to korzyści i funkcjonalności kryjące się za tymi skrótami uznawali za bardzo przydatne. Podkreślali, że takie rozwiązania stanowiłyby dla nich duże udogodnienie.
(fot. Canal+ Cyfrowy)
- Wypowiedzi Polaków wskazują na bardzo duże zainteresowanie nowoczesnymi technologiami dostępnymi na platformach cyfrowych, takich jak Cyfra+, jednak barierą w ich wykorzystaniu jest wciąż niewystarczająca wiedza na ten temat. Dlatego tę tematykę będziemy akcentować w naszej komunikacji - zauważa Bertrand Le Guern, Prezes Zarządu Canal+ Cyfrowy.
Według uczestników sondy jednym z najbardziej pożądanych udogodnień związanych z korzystaniem z telewizji jest możliwość niezależnego oglądania różnych programów na dwóch odbiornikach w ramach jednego abonamentu, czyli usługa Multiroom. Jak podkreślają Polacy, takie rozwiązanie zlikwidowałoby istniejący w wielu domach problem tzw. walki o pilota. Dzięki tej usłudze abonenci nie muszą rezygnować ze swoich ulubionych programów i mogą pogodzić swe preferencje programowe z gustami innych domowników.
Główną zaletą cyfrowego przekazu według Polaków biorących udział w sondzie jest możliwość dostosowania telewizji do indywidualnych potrzeb widza. Decydują o tym przede wszystkim doskonała jakość obrazu HD i dźwięku Dolby Digital. Polacy wskazują również na funkcję zatrzymywania i cofania emisji „na żywo” oraz nagrywania i odtwarzania programów w dogodnym dla siebie momencie za pomocą dekoderów wyposażonych w PVR. Uczestnicy sondy ceniliby także możliwość wypożyczenia najnowszych hitów filmowych bez konieczności wychodzenia z domu (VOD).
Zdecydowaną chęć korzystania z takich funkcji deklarują również osoby, które wcześniej nie słyszały o tego typu rozwiązaniach. - Możliwość nagrywania programów i odtwarzania ich w dowolnym momencie to bardzo dobry pomysł. Po powrocie do domu mogę obejrzeć to, co chcę. Na pewno dodatkowo bym za to zapłacił - powiedział jeden z uczestników sondy.
Cyfryzacja
Cyfrowa rewolucja to zjawisko zdecydowanie bardziej rozpoznawane wśród młodych osób. - Telewizja cyfrowa daje o wiele większe możliwości niż analogowa; jakość obrazu i dźwięku jest nieporównywalnie lepsza - mówił jeden z uczestników sondy. Starsi ludzie wyrażają większą obawę związaną z przejściem na cyfrowy przekaz telewizyjny. Najczęściej wskazywanymi barierami są wg nich zbyt wysokie koszty związane z dostosowaniem sprzętu do odbioru cyfrowego przekazu telewizyjnego oraz opory przed nowinkami technologicznymi. W większości przypadków wynikają one jednak z niewiedzy na ten temat.
- Cyfryzacja to proces, który będzie dotyczyć każdego z nas. Brak wiedzy wśród Polaków na ten temat w zaledwie cztery lata przed przejściem z nadawania analogowego na cyfrowe to sygnał, że należy położyć większy nacisk na informowanie o procesie cyfryzacji i korzyściach z niego płynących - komentuje Bertrand Le Guern.
Z danych Cyfry+ wynika, że już ponad 160 tys. abonentów platformy może, bez dodatkowych opłat, odbierać sygnał Naziemnej Telewizji Cyfrowej, dzięki tunerom DVB-T wbudowanym w najnowsze dekodery platformy. Według danych danych platformy, obecnie ponad 11 proc. abonentów Cyfry+ korzysta przynajmniej z jednej opcji HD. Te wyniki są porównywalne do rezultatów uzyskiwanych przez największych operatorów cyfrowych w Europie.
Źródło: Canal+ Cyfrowy
Podobne newsy
TAK NIE MUSI BYĆ
07.10.09 14:17
87.105.233.---
xxx
07.10.09 15:01
78.8.55.---
egon64
07.10.09 15:15
83.24.246.---
Canalarz
07.10.09 15:17
81.210.3.---
TAK NIE MUSI BYĆ
07.10.09 16:15
87.105.233.---
do xxx
07.10.09 16:40
81.161.198.---
KKK
07.10.09 16:40
77.253.36.---
wosq
07.10.09 16:41
94.254.219.---
KKK
07.10.09 16:48
77.253.36.---
KKK
07.10.09 16:50
77.253.36.---
Canal+ Cyfrowy Sp. z o.o.
Spółka jest operatorem platformy Cyfra+ oraz nadawcą kanałów: Canal+, ale kino!, ZigZap/Hyper, MiniMini, Planete, Kuchnia.TV i Domo.
- Strona WWW:
- http://www.canalpluscyfrowy.pl
- Telefon:
- 022 32 82 701
- Fax:
- 022 32 82 750
- Adres:
- 02-758 Warszawa
al. gen. W. Sikorskiego 9
Codzienny newsletter Media2.pl
• najlepsze i zawsze aktualne informacje z branży
• prezentacje badań rynku internetowego (Megapanel)
• opinie, felietony, porady branżowych ekspertów
Śmierć X Muzy
Dokonał się mord X Muzy. Film zredukowany do zakończenia, którego nie można zdradzić. A przecież kino to znacznie więcej!
Popularne wiadomości
03.09.2010dzisiaj
• Eska TV dla wszystkich
• TV Puls: Większa oglądalność i drugi kanał TV
02.09.2010wczoraj
• Kanały Polsatu także w telewizji "n"?
• Nowe kanały TVP jeszcze w tym roku
01.09.2010przedwczoraj
• Polsat w Cyfrze+: Ważny krok w budowaniu pozycji
• "Taniec z gwiazdami" - pełna lista uczestników
31.08.20103 dni temu
• Kanały Grupy Polsat w Cyfrze+
• Darmowy Wykop.pl w telefonach Plusa
30.08.201030.08.2010
• Bezlik rozmów i SMS-ów w mixPlus
• Playhouse Disney już testuje - start 1 września
Forum Media2.pl
Telekomunikacjawięcej...
• 9 zł za miesiąc internetu w Tak-t...
• Która sieć?
• 1000 minut za 6 zł w Tak-taku
Telewizjawięcej...
• Tuba.tv
• Wiadomości
• Panorama
Radiowięcej...
• Eska Rock
• Radio
• Radio Bajka


