W czwartek (25 lutego 2010 roku) na antenie Telewizji Polska startuje drugi sezon "Momentu prawdy". Teleturnieju w którym uczestnicy odpowiedzą na najtrudniejsze pytania dotyczące ich życia prywatnego, zawodowego, nawet intymnego, a widzowie poznają ich najskrytsze tajemnice.
Prawdomówność graczy sprawdzi wariograf, natomiast stawką w grze będą duże pieniądze. Pierwsza polska edycja miała emisję w Polsacie wiosną 2009 roku - najwierniejszymi widzami w pierwszym sezonie były kobiety w średnim wieku, mieszkające w średniej wielkości miastach.Program w nowym sezonie poprowadzi niezmiennie Zygmunt Chajzer.
-
Stworzyłem ten program w odpowiedzi na to, co sam zaobserwowałem, na rosnący problem kłamstwa wśród ludzi. Żyjemy w świecie, w którym powiedzenie połowy prawdy urosło wręcz do rangi sztuki. Małżeństwa się rozpadają, przyjaźnie poddawane są próbom, relacje w pracy są trudne - wszystko to przez zakłamanie i mataczenie. Wokół tego zjawiska stworzyłem program, gdzie presja powiedzenia najszczerszej prawdy krzyżuje się często z możliwością zdobycia coraz wyższej wygranej. Dla prawdomównych osób ta gra jest całkiem łatwa, ale dla kłamliwych, którzy zagubili się pomiędzy rzeczywistością a fikcją, gra może okazać się nie lada wyzwaniem i trudnością. "Moment prawdy, moim zdaniem, bardziej przypomina reality show niż teleturniej – mówi Howard Schultz, pomysłodawca formatu.
"Moment prawdy!" to show, w którym emocje niejednokrotnie sięgają zenitu. Pikanterii dodaje fakt, że każdy zawodnik odpowiada na pytania w obecności rodziny i przyjaciół, którzy zasiadają na widowni. Aby wygrać należy odpowiadać zgodnie z prawdą. Zawodnik może w każdej chwili przerwać grę, wziąć swoją wygraną i zrezygnować z dalszego udziału w programie. Jeżeli natomiast zdecyduje się usłyszeć kolejne pytanie, musi na nie odpowiedzieć, ryzykując wszystkim, co do tej pory udało mu się wygrać. Przed odpowiedzią na szczególnie trudne pytanie może uchronić gracza obecna w studio rodzina, jednakże może to zrobić tylko raz.
"The Moment Of Truth" poza USA nadawany był dotąd m.in. w Hiszpanii, Portugalii, Holandii, Danii, Niemczech, Chorwacji, Estonii, Wielkiej Brytanii, Australii, Szwecji, Włoszech i Izraelu. W amerykańskiej stacji FOX niektóre odcinki programu oglądało nawet 23 miliony widzów. Na tę chwilę format zakupiły stacje telewizyjne w ponad 50 krajach na całym świecie. Producentem polskiej wersji programu jest Grupa ATM.
Komentarze (30)
08 lutego 2010, 13:22:56
08 lutego 2010, 13:25:22
08 lutego 2010, 13:25:35
08 lutego 2010, 13:27:41
08 lutego 2010, 13:28:01
08 lutego 2010, 13:35:19
08 lutego 2010, 13:41:29
08 lutego 2010, 13:45:15
08 lutego 2010, 13:47:27
08 lutego 2010, 13:50:28