W przyszłym roku abonenci Cyfrowego Polsatu mogą liczyć na poprawę odbioru, np. podczas burz. Operator zbuduje rezerwowe centrum nadawcze, co co ma zapewnić "wyższy poziom dostępności sygnału". Planowane sa także nowe kanały.
Polskę coraz częściej nawiedzają intensywne burze, które powodują zakłócenia w odbiorze telewizyjnego sygnału. Satelitarna platforma Cyfrowy Polsat pracuje nad rozwiązaniem tego problemu - na przyszły rok operator zaplanował budowę tzw. rezerwowego centrum nadawczego.
-
Po finalnym wyłączeniu w 2009 roku starego systemu kodowania i zakończeniu wymiany prawie 2 milionów kart chcemy rozbudować multipleks HD i tym samym uruchomić nowe kanały. Dokupujemy więc nowe kodery. W 2011 roku planujemy zbudować też rezerwowe satelitarne centrum nadawcze, to pozwoli nam wyeliminować wszystkie przerwy nadawcze związane z pogodą. Przerwy spowodowane anomaliami pogodowymi są najtrudniejsze do opanowania, inne kontrolujemy bez problemu i abonent nie jest w stanie ich zauważyć, gdyż od razu włączają się urządzenia backupowe - zdradza w rocznym raporcie Cyfrowego Polsatu Marcin Bukowski, dyrektor technik telewizyjny.
Cyfrowy Polsat/wł.
Komentarze (39)
15 sierpnia 2010, 1:11:50
15 sierpnia 2010, 8:05:25
15 sierpnia 2010, 8:25:50
15 sierpnia 2010, 8:29:25
15 sierpnia 2010, 8:47:53
15 sierpnia 2010, 9:29:13
Dołączą tak jak BBC HD i inne. Zaczął się coroczny sezon obiecanek polsatu dla naiwnych. Tak więc w tym roku nie lczcie na nowe kanały ani na poprawę jakości.Pamiętajcie Polsat o was myśli - wybuduje nowe centrum , doda nowe kanały ale na to trzeba czasu , a póki co płaćcie owieczki hehe
15 sierpnia 2010, 9:38:46
w żadnej platformie nie ma promocji dla stałch klientów naiwniaku. nawet w wszechmocnej n-ce szwagier który ma ją od początku teraz jak kończy mu się umowa to wypowiada aby wziąć ją ponownie bo jako "nowy" klient dostanie lepszą ofertę. Więc ciemniaku nie mów jak się nie znasz
15 sierpnia 2010, 9:52:03
15 sierpnia 2010, 9:54:33
"sygnał zanikał czasami nawet przy małym deszczyku"
To, że miałeś mały deszczyk za oknem i sygnał zanikał Ci to tylko i wyłącznie Twoja wina, bo miałeś kiepsko ustawioną antenę. Jak nie masz pojęcia o telewizji satelitarnej to się nie wypowiadaj. To, że miałeś CP, a teraz masz Cyfrę+ nie daje Ci miana eksperta.
I podaj przykład platformy, która nie podnosi cen za poszczególne pakiety.
15 sierpnia 2010, 10:05:13