Telewizja HBO Polska rozpoczęła intensywną kampanię promocyjną, która zapowiada premierę serialu "Pacyfik" - emisja dzień po amerykańskiej premierze. Działania promocyjną obejmą telewizję, radio, prasę i Internet.
Zrealizowany z epickim rozmachem, obfitujący w batalistyczne sceny akcji serial HBO "Pacyfik" przedstawia losy trzech amerykańskich żołnierzy - Roberta Leckie’go (James Badge Dale), Eugene’a Sledge’a (Joe Mazzello) oraz Johna Basilonego (Jon Seda). Twórcami serialu są Tom Hanks, Steven Spielberg oraz Gary Goetzman, producenci wielokrotnie nagradzanego serialu HBO Kompania braci.
Amerykańska premiera pierwszego odcinka serialu "Pacyfik" odbędzie się w niedzielę, 14 marca. Polscy widzowie będą mogli zobaczyć serial już następnego dnia - w
poniedziałek (15 marca) o godz. 20.10 w HBO i HBO HD. Kolejne odcinki będą emitowane w poniedziałki o tej samej godzinie oraz w soboty o godz. 22.00 również w HBO i HBO HD.
Związku z premierą HBO Polska zaplanowała wiele działań marketingowych. Kampania telewizyjna serialu obejmuje autopromocję w HBO oraz kampanie spotowe w kanałach ogólnopolskich (TVN i TVP1), kanałach tematycznych (TVN24, TVN Style, TVN Turbo, CNBC, AXN, Discovery i TVP Historia), oraz na platformie n. Reklamy prasowe ukażą się w Newsweeku, Filmie oraz w TV guidach (Tele Tydzień, Tele Świat, Gazeta Telewizyjna, To i Owo), a także w prasie kontekstowej (m.in. Przegląd Lotniczy, Technika Wojskowa, Poligon, Mówią wieki, Polska Zbrojna). Kampania radiowa obejmie RMF FM i Radio Zet.
W Internecie HBO będzie promować serial Pacyfik na głównych portalach, a także w serwisach Facebook, Goldenline, Filmweb i w pakiecie ARBO media. HBO uruchomiło również specjalną stronę internetową poświęconą serialowi:
pacyfik.hbo.pl. Na stronie można znaleźć informacje o produkcji, wywiady, encyklopedię wojny na Pacyfiku, wkrótce pojawią się również testy umiejętnościowe oraz konkursy, a także materiały wideo. W związku z premierą Pacyfiku został przygotowany cykl materiałów wideo z udziałem Bogusława Wołoszańskiego.
HBO Polska przygotowało kreację kampanii we własnym zakresie, a media zaplanowało Optimum Media OMD. Kampania rozpoczęła się 5 marca i potrwa do 31 marca.
Komentarze (1)
12 marca 2010, 14:51:59