Sembox o linkach sponsorowanych

Sembox, agencja SEM w grupie Bluerank, opracowała badanie analizujące skuteczność tekstów linków sponsorowanych w zależności od miejsca emisji na stronie wyników wyszukiwania (rankingu reklamy).
Raport wskazuje znaczącą zależność między współczynnikiem CTR a pozycją dla tego samego tekstu reklamowego – reklama emitowana na ostatnim, 11 miejscu jest zwykle 8-krotnie mniej skuteczna niż gdy jest emitowana na pierwszej pozycji w tych samych warunkach.
Skuteczność tekstu reklamowego w przedziale pozycji 3-7 wyraźnie zmienia się z każdą pozycją - średnio o 33-39%. Co ciekawe, skuteczność tej samej reklamy na miejscach 1-3 nie rośnie już tak znacznie - najczęściej jest to wzrost w granicach 6-16%.

- Raport, który opracowaliśmy, obejmuje kampanie firm sektora MŚP z wielu różnych branż, a mimo to pokazuje spójność wyników osiąganych przez linki sponsorowane. Dzięki temu, z dosyć dużą wiarygodnością możemy zasymulować skuteczność reklamy na różnych pozycjach, bazując jedynie na osiągniętym wyniku historycznym - mówi Monika Jaranowska, PPC Manager agencji.

W badaniu przeanalizowane zostały linki sponsorowane emitowane w kampaniach w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy, które wygenerowały ponad 16,6 mln odsłon i prawie 700 tys. kliknięć.

Do pobrania plik PDF: Pełny raport "Linki sponsorowane - Ranking Reklamy a CTR"
Bluerank

CAPTCHA
Zwycięzca Euro 2012

28,8% głosujących uważa, że wygra:

Polska Polska

Nasze wiadomości w Twojej skrzynce, codziennie po 10:00





 
Piotr Krawiec22.05.20120
Piotr Krawiec

Mea culpa - czyli kryzys może dotknąć każdego

Wizerunek to jeden z najcenniejszych kapitałów firmy. Dlaczego? Nie można go kupić. Jego budowa i utrzymanie wymaga wiele czasu, ciężkiej pracy, a także dobrej organizacji. To on w dużej mierze odpowiada za sukcesy firmy. O ile praca nad dobrym postrzeganiem organizacji jest długotrwała, o tyle pozytywny wizerunek można utracić dość szybko.

Czytaj dalej