Na rynku pojawił się nowy darmowy mobilny komunikator działający w otwartej sieci Jabber - mTalk, przystosowany do pracy na telefonach komórkowych obsługujących technologię Java.
mTalk firmy Norbsoft umożliwia tekstową komunikację ze wszystkimi użtytkownikami sieci Jabber, a także, w przypadku wybranych serwerów dzięki specjalnym transportom z innymi sieciami, takimi jak np. Gadu-Gadu.
Inne cechy aplikacji to m.in.: lista kontaktów przechowywana na serwerze dzięki czemu użytkownik ma do niej dostęp z każdego miejsca i przy użyciu dowolnego programu klienckiego; powiadomienie o nowej wiadomości i dostępności kontaktu; graficzne emotikony oraz statusy opisowe dla dowolnego stanu.
mTalk przystosowany jest do pracy na telefonach wspierających technologię Java ME, MIDP 2.0 i może zostać bezpłatnie pobrany ze strony producenta:
mtalk.norbsoft.com.
Komentarze (3)
10 kwietnia 2007, 10:43:03
10 kwietnia 2007, 10:47:31
11 kwietnia 2007, 15:35:33