Nadchodzi koniec marki Telekomunikacji Polskiej na polskim rynku telekomunikacyjnym? Wiele wskazuje na to, że w najbliższym czasie największy operator stacjonarny w Polsce podejmie decyzję o połączeniu się z Orange.
Od dawna mówi się, że
Telekomunikacja Polska 
zwiększy paletę swoich usług, które będą sprzedawane pod marką
Orange 
. Od wielu miesięcy pod marką Orange sprzedawany jest m.in. stacjonarny Internet (na zasadach BSA), który - jak wynika z danych finansowych spółki - cieszy się większą popularnością wśród klientów niż oferta Neostardy. Jest prawdopodobne, że w najbliższym czasie Telekomunikacja Polska zniknie z rynku, a w jej miejsce pozostanie Orange.
Telekomunikacja Polska nie wyklucza fuzji z siecią Orange - wynika z informacji
Rzeczpospolitej i
Parkietu. Na razie operator w oficjalnych wypowiedziach twierdzi, że nie są prowadzone żadne prace w tym zakresie. Jednak według mediów, już w październiku
Grupa TP zaprezentuje nowe informacje dotyczące strategii spółki na najbliższe lata, wśród zapisów mają pojawić się informacje dotyczące ewentualnej fuzji operatorów stacjonarnego i komórkowego.
Połączenie Telekomunikacji Polskiej z Orange może okazać się korzystne pod względem ekonomicznym, może doprowadzić do uproszenia zarządzania oraz oferowania nowych usługo, głównie pakietowych. Fuzja wymaga zgody regulatora, ale z tym raczej nie będzie problemu. Prezes UKE w wypowiedzi dla Parkietu przyznaje, że połączenie spółek może być korzystne dla rynku (m.in. w zakresie sprzedaży usług hurtowych dla operatorów alternatywnych).
Komentarze (18)
20 września 2009, 10:15:19
Pracowałem w IDEI kiedys ale jak przejeło to ORANGE to zmieniło sie na gorsze takze na TP stawiamy ''KRZYŻYK''
Cwaniaki z ORANGE przejma cała infrastrukture za bezcen bez żadnej z ich strony inwestycji
20 września 2009, 10:30:35
20 września 2009, 10:35:23
Nikt nikogo nie przejmował, Centertel zaczął sprzedawać usługi pod inną marką. Właścicielem ciągle była TP, nad którą sprawuje kontrolę France Telecom.
Śmiesznie brzmi, że Centertel przejmie TP. Przecież to tak naprawdę ta sama firma! Fuzja i wspólna marka to tylko uproszczenie zarządzania, mniejsze koszta reklamy, działalności w ramach tej samej grupy. TP, a tym bardziej Centertel należący do TP już dawno są własnością FT...
20 września 2009, 10:41:51
20 września 2009, 11:22:55
20 września 2009, 12:26:47
20 września 2009, 12:35:45
20 września 2009, 12:39:08
20 września 2009, 13:38:48
20 września 2009, 15:50:21
Powinno być uproszczenia i usług