Nokia musi walczyć z iPhone i Google

Nokia musi walczyć z iPhone i Google

Producent telefonów komórkowych Nokia traci udziały w rynku zaawansowanych urządzeń mobilnych. Rynek zdobywa Apple telefonem iPhone oraz telefony z systemem Google Android. Jednak Nokia w 2010 roku zaatakuje rynek nowym Symbianem.
W trzecim kwartale 2009 roku firma Nokia sprzedała 16,4 mln smartphone’ów, to oznacza, że w porównaniu z drugim kwartałem 2009 roku firma sprzedała o pół miliona mniej zaawansowanych komórek. Fiński producent szacuje, że na całym świecie w trzecim kwartale sprzedano 47 mln zaawansowanych telefonów, czyli o 6 mln więcej niż w drugim kwartale.
Jak podaje Dziennik Gazeta Prawna, mniejszą sprzedaż smartphone’ów firmy Nokia można tłumaczyć między innymi kłopotami z dostawą niektórych części do produkcji komórek (jak np. kamer). Jednak inną przyczyną spadku jest zbyt uboga oferta dotykowych telefonów marki Nokia oraz ich niezbyt łatwa obsługa.

Dlatego coraz więcej udziałów w rynku nowoczesnych telefonów komórkowych odbierają Nokii między innymi iPhone, BlackBerry i telefony z systemem Google Android. Jednak już w pierwszej połowie 2010 roku na rynku mają pojawić się pierwsze telefony komórkowe z nowym systemem Symbian Version 2, który będzie bardziej dostosowany do nowoczesnych komórek z dotykowymi ekranami. A do końca 2010 roku mają pojawić się telefony z nowszym systemem Symbian Version 4.
Dziennik Gazeta Prawna
a version 3?
         
Nokia wydaje sie byc dobra ale tylko do dzwonienia i pisania smsow, produkcje zawansowanych telefonow niech zostawia innym. Ogolnie kiepska jakosc wykonania kiepskie oprogramoanie no i slynne ceny noki.
           
      0 
Nokia to nic specjalnego i nic zaawansowanego jest sto lat za htc.
           
      0 
Pomyśleć, że Apple ze swoim iPhonem dopiero raczkuje na rynku telefonicznym i już rzuca na kolana dotychczasowych liderów.
           

CAPTCHA
Nokia

Nokia

Producent telefonów komórkowych z Finlandii.

Strona WWW:
http://www.nokia.pl
Adres:
Nokia Poland
ul. Sienna 73
00-833 Warszawa.
Kontakt z firmą Nokia Poland (w dni powszednie w godzinach od 8-18):
tel. (0-22) 821-82-10
Nasze wiadomości w Twojej skrzynce, codziennie po 10:00