Plus uruchomił System Informacji Wizualnej

Plus uruchomił System Informacji Wizualnej

Aktualne warunki turystyczne oraz zagrożenia atmosferyczne i komunikaty ratowników górskich można już odczytać z monitorów nowoczesnego Systemu Informacji Wizualnej dla Turystów opracowanego dla TOPR przez sieć Plus.
System wykorzystuje 42-calowe monitory zainstalowane we wszystkich tatrzańskich schroniskach, dolnej i górnej stacji kolejki na Kasprowy, witrynach dwóch sklepów sportowych przy Krupówkach oraz dyżurce TOPR w Kuźnicach i Centrali TOPR w Zakopanem (ogółem 14 lokalizacji). Informacje dostarczane są poprzez nowoczesny system zdalnego zarządzania treścią z wykorzystaniem usługi iPlus - bezprzewodowego dostępu do internetu.

Redaktorem serwisu jest ratownik dyżurny TOPR. Informacje podawane na monitorach aktualizowane są co 10 minut. Może z nich korzystać za darmo każdy turysta. Na monitorach wyświetlana jest aktualna informacja o temperaturze, ciśnieniu, zachmurzeniu, opadach i sile wiatru. Dodatkowo pojawiają się na nich informacje, jak udzielić pomocy ofiarom lawin, jakie są stopnie zagrożenia lawinowego, a także o warunkach pogodowych w poszczególnych schroniskach oraz aktualności.

- Takich informacji brakowało w schroniskach. Turyści na podstawie informacji odczytanych z monitora będą mogli zaplanować wycieczkę oraz uniknąć załamania pogody. Do tej pory informacje o warunkach turystycznych i zagrożeniach były pisane odręcznie na tablicach zawieszonych w schroniskach górskich. Upowszechnianie informacji w taki sposób trwało o wiele dłużej – mówi Jan Krzysztof, Naczelnik TOPR.
System może być poszerzany o kolejne monitory, które w kolejnej fazie będą mogły być instalowane np. w hotelach czy pensjonatach. Niebawem możliwe będzie także podłączenie kamer przekazujących obraz z poszczególnych lokalizacji w Tatrach. Operator sieci Plus zapewni także zasięg swojej sieci we wszystkich tatrzańskich schroniskach.

- System Informacji Wizualnej dla turystów to kolejny element współpracy sieci Plus z ratownikami TOPR - mówi Dariusz Matuszak, Dyrektor Biura Komunikacji Korporacyjnej Polkomtel. - Podobnie jak w przypadku Zintegrowanego Systemu Ratownictwa z numerem ratunkowym 601 100 300, głównym celem nowego rozwiązania jest podniesienie poziomu bezpieczeństwa w górach – dodaje.

Dodatkowo dzięki środkom Fundacji Grupy Vodafone, akcjonariusza Polkomtel, Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe otrzymało dwa komplety EASY SEARCHER. Jest to system do przeprowadzania ćwiczeń z zakresu poszukiwań osób zasypanych z detektorami lawinowymi (LVS). System będzie służył ratownikom TOPR do działań doszkalających oraz w akcjach ratunkowych. Będzie też wykorzystywany do przeprowadzania otwartych szkoleń lawinowych dla ochotników.
Plus
      0 
brawo oby wiecej takich inwestycji w TOPR!!!
           
      0 
Fajny pomysł. Podoba mi się, że Plus jak już się za coś weźmie to jest solidnym i wiernym partnerem. Od lat wspiera TOPR i GOPR, nie mówiąc już o siatkówce!
Szacun.
           

CAPTCHA
Zwycięzca Euro 2012

28,6% głosujących uważa, że wygra:

Polska Polska

O firmie

Plus

Plus

Sieć telefonii komórkowej, której operatorem jest spółka Polkomtel. Operator także sieci Sami Swoi oraz 36.6.

E-mail:
bok@plus.pl
Telefon:
0801 400 601
Strona WWW:
http://www.plus.pl
Adres:
Polkomtel S.A.
ul. Postępu 3,
02-676 Warszawa
Nasze wiadomości w Twojej skrzynce, codziennie po 10:00





 
Małgorzata Bednarek

Bądź widoczny dla użytkowników mediów mobilnych! ABC optymalizacji strony pod mobile

Nie ulega wątpliwości, że rynek mediów mobilnych z roku na rok powiększa się. Szacuje się, że już w 2013 roku urządzenia przenośne zdominują dostęp do internetu kosztem tradycyjnych komputerów. To spore wyzwanie zarówno dla marketerów jak i również firm, których podstawowym kanałem dystrybucji produktów i usług jest właśnie internet. Jak się do tego przygotować? Zacznij od optymalizacji swojej witryny pod mobile!

Czytaj dalej