Szef Plusa: Klientom ma być dobrze

Szef Plusa: Klientom ma być dobrze

Klienci mają czuć się dobrze - mówi w wywiadzie dla Pulsu Biznesu szef sieci Plus, lidera na polskim rynku telefonii komórkowej. Operator stawia na utrzymanie dotychczasowych klientów oraz rozwój szybkiej transmisji danych.
Z powodu dużego nasycenia rynku telefonii komórkowej polskim operatorom coraz trudniej jest pozyskiwać nowych klientów. To dobry czas dla klientów, o których operatorzy będą musli zadbać, by nie odeszli do konkurencji. To z kolei powoduje, że klienci przy odświeżaniu umowy mogą negocjować z operatorem coraz lepsze warunki promocji.
Potwierdza to także szef komórkowej sieci Plus, który przyznaje, że kierowany przez niego operator coraz bardziej stawia na lojalność klientów. - Większość naszej aktywności służy więc zatrzymaniu, a nie pozyskiwaniu klientów. Oczywiście istnieje np. naturalny ruch między operatorami oraz tzw. czynnik demograficzny, jednak ich wpływ na zmianę bazy jest relatywnie niewielki - mówi dziennikowi Puls Biznesu Jarosław Bauc, prezes Polkomtela

Prezes Plusa dodaje, że po usługach podstawowych (połączenia głosowe, wiadomości SMS) nadchodzi era wielu usług dodatkowych w komórce. Przewiduje rozwój GPS w komórce, mobilnych płatności, mobilnej rozrywki w postaci dostępu do muzyki, literatury czy telewizji a także rozwoju telefonii internetowej (VoIP) w telefonie komórkowej.

Duże znaczenie dla operatorów komórkowych będzie miał także mobilny dostęp do Internetu. Z iPlusa, czyli mobilnego Internetu w siei Plus, korzysta już ponad pół miliona klientów. Szef Plusa szacuje, że w tym roku przybędzie około 20 proc klientów mobilnego Internetu, którzy będą pobierać dwa razy więcej danych. To z kolei powoduje, że operatorzy będą musieli zadbać o jakość swoich sieci. Transmisja danych to recepta operatorów na spadające przychody z usług podstawowych. Dlatego operatorzy inwestują w rozwój technologi pozwalających na szybkie korzystanie z mobilnego Internetu, m.in. HSPA+ a wkrótce także LTE.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku spółka Polkomtel przejęła firmę Nordisk Polska, która oferuje usługi telekomunikacyjne (telefon i Internet) za pośrednictwem technologii CDMA. Szef Plusa ma duże nadzieje z tą inwestycją.

- Dzięki nabyciu firmy Nordisk zamierzamy wyjść z ofertą uzupełniającą w miejsca, gdzie technologia 3G i HSPA jest komercyjnie nieefektywna - mówi Pulsowi Biznesu szef Plusa. Wkrótce operator ma przedstawić nową strategię spółki Nordisk. - Chcemy bardziej skoncentrować się na infrastrukturze wewnątrz Polkomtela, aby oferta produktowa mogła być dostarczana na rynek szybciej i w bardziej atrakcyjnej formie - dodaje Jarosław Bauc.
Puls Biznesu
Pierdu pierdu, zawsze każda sieć jak jej spada liczba klientów opowiada bajki o tym jak to będzie utrzymywac klienta.
         
      0 
na początek zapewne oferta bedzie porównywalna do cdma orange:abo na 24 mies,kolo 60pln 5GB limitu z predkoscia DO 1Mb/s i terminal 200-300 pln.dobry ruch z tym Nordiskiem-dzieki temu Polkomtel będzie miał duże pole do popisu
           
      0 
Tia, mi wciskają 230 minut do wszystkich sieci i 48 gr/minuta w umowie bez telefonu z abo 55pln. raczej się pożegnamy
           
Kiedy nowe taryfy Panie prezesie dla klienta indywidualnego.
         
      0 
W Plusie będzie wygodnie gdy dadzą roczną ważność na wychodzące, lub normalną taryfę w simplusie nie jakieś durne profile.
           
      0 
Dokładnie o klienta to oni dbają jak wywiadu udzielają a nie jak im coś oferują. Jedynym ich zadaniem to jest przyciągnąć na rok, dwa później cisza spokój chyba że nie płacisz:) i dopiero jak się kończy umowa to sobie o tobie przypominają i wciskają kit jacy to oni dobrzy nie są, pytają się co się podoba co nie (oczywiście to tylko po to żeby rozmowa ładnie wyglądała) a następnie kolejna durna oferta i przekonywanie klienta o tym że lepszej nigdzie nie dostanie. Konkrety Panie Prezesie!!
           
Żegnaj Plus! Mi nie było z wami dobrze!
         
Klientom ma być dobrze. Tylko pod warunkiem, że to nie jest Plus. Byłem i wyniosłem się po tym, jak ich pracownik wsadził mnie na minę (usługa którą sprzedał nie mogła być włączona i nie działała) i mimo moich odwołań Plus olał sprawę. Bo klient się nie liczy...
         
      0 
po 30 miesiacach w play rezygnuje z ich uslug niebawem. W plusie przenioslem juz net z playa . mialem pare problemoew w plusie ale mila i profesjonalna obsluga je rozwiazala szybko i sprawnie. To nie jest ironizowanie. Poza tym mialem tel w plusie i przenioslem sie do play jak powstal. teraz zaluje. w plusie po 30 miesiacach przerwy maja dla mnie oferte 29 gr abo 55 zl w tym 180 minut dodatkowo pakiety minut wg cennika teryf syberyjskich55. nie wiem wiec jak to jest ze macie problemy z operatorami .
           
      0 
Niestety portfolio oferowanych aparatów przez Plusa w porównaniu do Orange , Ery, Play jest bardzo ubogie!
           

CAPTCHA
Zwycięzca Euro 2012

28,8% głosujących uważa, że wygra:

Polska Polska

O firmie

Plus

Plus

Sieć telefonii komórkowej, której operatorem jest spółka Polkomtel. Operator także sieci Sami Swoi oraz 36.6.

E-mail:
bok@plus.pl
Telefon:
0801 400 601
Strona WWW:
http://www.plus.pl
Adres:
Polkomtel S.A.
ul. Postępu 3,
02-676 Warszawa
Nasze wiadomości w Twojej skrzynce, codziennie po 10:00





 
Małgorzata Bednarek

Bądź widoczny dla użytkowników mediów mobilnych! ABC optymalizacji strony pod mobile

Nie ulega wątpliwości, że rynek mediów mobilnych z roku na rok powiększa się. Szacuje się, że już w 2013 roku urządzenia przenośne zdominują dostęp do internetu kosztem tradycyjnych komputerów. To spore wyzwanie zarówno dla marketerów jak i również firm, których podstawowym kanałem dystrybucji produktów i usług jest właśnie internet. Jak się do tego przygotować? Zacznij od optymalizacji swojej witryny pod mobile!

Czytaj dalej