OffPlusCamera: Jak kręcić filmy telefonem?

OffPlusCamera: Jak kręcić filmy telefonem?

Sony Ericsson i OffPlusCamera podjęły współpracę przy tegorocznym międzynarodowym festiwalu kina niezależnego, który odbędzie się w Krakowie, w dniach 8-17 kwietnia 2011.
W ramach współpracy Piotr Trzaskalski (reżyser filmowy, scenarzysta, autor obrazu Edi) uzbrojony w smartfon Sony Ericsson Xperia arc udowodni, że każdy kto posiada telefon komórkowy, ma pomysł i wyobraźnię, może nakręcić dzieło. W pięciu kolejnych odcinkach Filmoffki, pokaże jak operować zastanym światłem, jak kręcić różne sceny i na co trzeba zwracać uwagę.

Parą aktorską, która wcieli się w bohaterów kolejnych odcinków będzie Maja Hirsch i Jacek Braciak. Podstawową kamerą przy realizacji filmików będzie Sony Ericsson Xperia™ arc piekny smartfon i bestia technologiczna - Sony Exmor R w środku, pozwalająca nagrywać filmiki video w HD nawet przy umiarkowanym świetle. Odcinki Filmoffki prezentowane będą w weekendowym wydaniu programu Dzień Dobry TVN od 12 marca 2011 oraz na stronie internetowej www.dziendobrytvn.tvn.pl/filmoffka.
Współpraca obejmuje też warsztaty plenerowe dla młodych europejskich filmowców – (27.03-07.04.2011) – organizowane przez Sławomira Idziaka, sławnego operatora filmowego. Podczas tegorocznych, 6-stych już warsztatów, młodzi filmowcy będą mogli kręcić filmy w technologii 3D, a jednocześnie dyskutować i poznawać filmowców z całej Europy.

- Malarze mają swoje "plenery", gdzie indywidualnie malują swoje obrazy, a wieczorem wspólnie rozmawiają o sztuce. Dlaczego filmowcy nie mogę mieć tego samego? Spotkanie Film Spring Open to "filmowe plenery" dla młodych europejskich filmowców. Zamiast oglądać i gadać, na FSO będziemy filmy kręcić i jednocześnie uczyć się i dyskutować o przyszłości kina” - powiedział Sławomir Idziak.

Zostanie też stworzona 10-cio osobowa grupa, która pod czujnym okiem Sławomira Idziaka, zajmie się nakręceniem klipu komórką – Sony Ericsson Xperia™ arc. Tematem filmiku będzie Kraków w HD. Wielki finał to prezentacja filmów, nakręconych w trakcie plenerów, na specjalnym pokazie podczas festiwalu OffPlusCamera.

CAPTCHA
Zwycięzca Euro 2012

28,6% głosujących uważa, że wygra:

Polska Polska

Nasze wiadomości w Twojej skrzynce, codziennie po 10:00





 
Małgorzata Bednarek

Bądź widoczny dla użytkowników mediów mobilnych! ABC optymalizacji strony pod mobile

Nie ulega wątpliwości, że rynek mediów mobilnych z roku na rok powiększa się. Szacuje się, że już w 2013 roku urządzenia przenośne zdominują dostęp do internetu kosztem tradycyjnych komputerów. To spore wyzwanie zarówno dla marketerów jak i również firm, których podstawowym kanałem dystrybucji produktów i usług jest właśnie internet. Jak się do tego przygotować? Zacznij od optymalizacji swojej witryny pod mobile!

Czytaj dalej