T-Mobile bez porozumienia z UKE, mniej zarobi na połączeniach

T-Mobile bez porozumienia z UKE, mniej zarobi na połączeniach

Polska Telefonia Cyfrowa, operator sieci Era a wkrótce T-Mobile, nie zdecydowała się na porozumienie z UKE, które wprowadza wolniejszy spadek stawek MTR w zamian za łatanie tzw. białych plam.
27 maja 2011 roku Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej nałożył nowe obowiązki regulacyjne dla Polskiej Telefonii Cyfrowej (Era, T-Mobile)sprawie dostosowania opłat z tytułu dostępu telekomunikacyjnego w zakresie stawki z tytułu zakańczania połączeń głosowych w ruchomej publicznej sieci telefonicznej.
Decyzja ustala wysokość opłat z tytułu dostępu telekomunikacyjnego w zakresie stawki z tytułu zakańczania połączeń głosowych w ruchomej publicznej sieci telefonicznej PTC na poziomie 0,0966 zł/min (od 1 lipca 2011 roku). To znaczy, że konkurenci (Orange, Plus, Play) zapłacą mniejszą cenę za połączenie z ich sieci do T-Mobile.

PTC nie porozumiała się z UKE w sprawie mniejszych obniżek stawek MTR w zamian za inwestycje w rozwój sieci (łatanie tzw. białych plam). Przypomnijmy, że konkurenci - Orange i Play - dzięki podpisanemu porozumieniu mogą liczyć na mniej rygorystyczny harmonogram obniżki stawek MTR. Konkurenci za połączenia zakończone w Plusie i Orange będą płacili: w okresie od 1 lipca 2011 do 30 czerwca 2012, będzie wynosić 15,20 gr/min, a od 1 lipca 2012 - 12,23 gr/min (początkowo UKE zasugerowało możliwy spadek do 9,66 gr/min).

Wydanie przedmiotowej decyzji przez UKE jest wynikiem przeprowadzonego postępowania w sprawie dostosowania opłat MTR i poprzedzającej to postępowanie analizy kosztów PTC. W wyniku tej analizy stawkę MTR 2011 ustalono w oparciu o uzasadnione koszty operatora; projekt rozstrzygnięcia znalazł następnie akceptację Komisji Europejskiej.

Wydanie przedmiotowej decyzji w miejsce spodziewanej decyzji określającej tzw. Porozumienie inwestycyjne Prezesa UKE z PTC jest także spowodowane negatywnym stanowiskiem konsultacyjnym KIGEiT w postępowaniu prowadzonym przez Prezesa UKE. Postępowanie było uwarunkowane uzyskaniem zgody wszystkich operatorów i brakiem antykonkurencyjnego oddziaływania przyjętych rozwiązań.
      0 
Nie rozumiem wychodzi na to ze T Mobile ,będzie mogło mieć nisze ceny.Dla nich gorzej ale lepiej na tym wyjdzie użytkownik?.
           
      0 
mowa tu o kosztach jakie ptc otrzyma za zakończone połączenie z obcej sieci czyli nieco ponad 9gr gdzie ptc będzie płacić obcym po 15 gr czyli ptc w plecy 6gr na każdej minucie
           
      0 
jak nie będziesz miał zasięgu to po co ci tanie rozmowy? 0_o ja wolę mieć zasięg wszędzie w domu i móc normalnie rozmawiać..., a chwila mnie nie zbawi z poczekaniem na stawkę niższą
           
      0 
Właśnie dlatego zrezygnowałem 3 lata temu z Ery - koszmarny zasięg i brak jakiejkolwiek szansy na poprawę. Ofertę miałem rewelacyjną... i co z tego jak przeważnie byłem na granicy zasięgu i zrywało połączenia... Koszmar!!!
           
      0 
TrollInternetowy (usunięte konto #20175)
28 maja 2011, 12:15:02
Zaczyna się dojenie przez T-Mobile... Powtarza się sytuacja jak z TP: zamiast inwestycji i rozwoju bezczynna stagnacja. Polacy jednak nie uczą się na błędach. A T-Mobile pokazuje swoje prawdziwe oblicze. Pozdrawiam wszystkich fanbojów T-Mobile, którzy myśleli, że im Niemcy złote góry załatwią. Buisness is buisness... Ciekawe czy z Plusem będzie to samo po sprzedaży bo mam wrażenie, że też szykuje się kolejne dojenie...
           
      0 
pino inowroclaw
28 maja 2011, 12:18:45
i tak nadal bedzie drozej z t -mobile do play
           
      0 
teraz tylko brakuje że orange i plus obniżą ceny połączeń do t-mobile i będzie się dzwoniło taniej niż z t-mobile do t-mobile :D
           
      0 
T-Mobile w Niemczech, to chyba najgorszy i najdroższy operator na tamtym rynku. Nawet nazwę zmienili z T-Mobile na Telekom, bo jakieś tam przekręty robili i nie mogli dalej funkcjonować pod marką T-Mobile. Nie spodziewajcie się cudów po tej firmie.
           
      0 
A jaka jest i będzie stawka MTR do PLAY?
           
      0 
@michał85. Aktualnie jest 32,5gr a od 1. lipca będzie 27,2gr netto.
           

CAPTCHA
Zwycięzca Euro 2012

28,6% głosujących uważa, że wygra:

Polska Polska

O firmie

UKE

UKE

Urząd Komunikacji Elektronicznej zajmujący się regulacją rynku telekomunikacyjnego i nie tylko.

E-mail:
uke@uke.gov.pl
Telefon:
0 22 53 49 190
Fax:
0 22 53 49 162
Strona WWW:
http://www.uke.gov.pl/
Adres:
ul. Kasprzaka 18/20
01-211 Warszawa
Nasze wiadomości w Twojej skrzynce, codziennie po 10:00





 
Małgorzata Bednarek

Bądź widoczny dla użytkowników mediów mobilnych! ABC optymalizacji strony pod mobile

Nie ulega wątpliwości, że rynek mediów mobilnych z roku na rok powiększa się. Szacuje się, że już w 2013 roku urządzenia przenośne zdominują dostęp do internetu kosztem tradycyjnych komputerów. To spore wyzwanie zarówno dla marketerów jak i również firm, których podstawowym kanałem dystrybucji produktów i usług jest właśnie internet. Jak się do tego przygotować? Zacznij od optymalizacji swojej witryny pod mobile!

Czytaj dalej