Solorz-Żak bliski przejęcia Plusa. Jakie plany?

Solorz-Żak bliski przejęcia Plusa. Jakie plany?

Trwa proces sprzedaży spółki Polkomtel, operatora komórkowej sieci Plus. Według medialnych informacji najbliżej przejęcia sieci jest Zygmunt Solorz-Żak, który zapowiada m.in. poprawę konkurencyjności Plusa na rynku.
Zygmunt Solorz-Żak oraz fundusz Apax to podmioty, które tydzień temu złożyły oferty wiążące na kupno spółki Polkomtel, operatora komórkowej sieci Plus. Jak podaje agencja Reutera powołując się na swoje źródła zbliżone do transakcji, najbliżej przejęcia Plusa jest twórca Polsatu, który miał przedstawić najwyższą ofertę.
Zygmunt Solorz-Żak w rozmowie z PAP zapowiada, że po ewentualnym przejęciu Plusa najważniejsza będzie poprawa jego konkurencyjności. - W przypadku akwizycji na początek trzeba wykonać wszelkie możliwe działania, żeby dorównać konkurencji - zapowiada.

Solorz-Żak agresywnie walczy o Plusa, bo najbardziej zależy mu na zakupie telekomunikacyjnej spółki Polkomtel, która wesprze twórcę Polsatu w budowaniu telekomunikacyjnego imperium. Przypomnijmy, że obecnie Cyfrowy Polsat prowadzi testy konsumenckie Internetu w szybkiej technologii LTE.

W czwartek ogłoszono natomiast, że Zygmunt Solorz-Żak planuje sprzedać część akcji w Cyfrowym Polsacie, by zainwestować w telekomunikację. W rozmowie z PAP twórca Polsatu poinformował, że środki te przeznaczone na budowę sieci LTE. Sprawy związane z finansowaniem Polkomtela już są zamknięte.
Reuter/Onet.pl/PAP
Już wolę niech ktoś zagraniczny kupi a nie ten gośc który tylko najdłuższe umowy w cyfrowym polsacie daje teraz to się już podpisuje na 3 lata może jak on przejmie to tak samo zrobi.... albo jeszcze lepszego coś wymyśli.
         
      0 
pewnie bedzie: Polsat Plus
           
      0 
Czy to oznacza, że marka Plus zostanie sprowadzona do "kiepskiego" poziomu?
           
      0 
Ubecja triumfuje!!!
           
      0 
pewnie iplus zaoferuje internet w technologii HSPA+
           
      0 
Jeżeli poprawa konkurencyjności ma wyglądać jak w CP to ja dziękuję... Kiepska jakość po nie najniższej cenie...
           
      0 
to bedzie dopiero obciach...! byc w sieci cyfrowego polsatu:)))) paszporty też jakies tam kiedys byly :))))))) dobre :)))
           
      0 
I dobrze, że Plusa ma kupić Solorz - Żak. Plus zostanie w rękach Polaka, a nie, jak inne sieci, zostały sprzedane zagranicznym firmom. Ponadto Solorz ma łeb do interesów i Plus będzie najlepszą siecią w Polsce. W sumie to już jest. A jeszcze gdy zaproponuje LTE to już w ogóle konkurencja leży.
           
      0 
Jest wiele negatywnych komentarzy na temat kupna Plusa przez CP. Sam nie wiem co o tym myśleć... Z drugiej strony jeśli Solorz przejmie Plusa i dołączy do niego resztę swoich "klocków" to może powstać z tego bardzo atrakcyjny operator telekomunikacyjny. Wszystko zależy od tego jaka będzie nowa oferta i oczywiście od cen jakie zaoferują. Jesli centy będa dobre to i ludzie będą zadowoleni. Sporo osób pisze, że najlepiej będzie gdy Plusa przejmie ktoś inny (Telenor, Vodafone), ale czy tacy operatorzy to gwarancja , ze będzie tanio i lepiej? Zobaczymy co to będzie;)
           
fajnie ze plus zostanie w polskich. jak nie vodafone to pod co go pchac gdzes nie wiadomo gdzie w swiat.
         

CAPTCHA
Zwycięzca Euro 2012

28,6% głosujących uważa, że wygra:

Polska Polska

O firmie

Plus

Plus

Sieć telefonii komórkowej, której operatorem jest spółka Polkomtel. Operator także sieci Sami Swoi oraz 36.6.

E-mail:
bok@plus.pl
Telefon:
0801 400 601
Strona WWW:
http://www.plus.pl
Adres:
Polkomtel S.A.
ul. Postępu 3,
02-676 Warszawa
Nasze wiadomości w Twojej skrzynce, codziennie po 10:00





 
Małgorzata Bednarek

Bądź widoczny dla użytkowników mediów mobilnych! ABC optymalizacji strony pod mobile

Nie ulega wątpliwości, że rynek mediów mobilnych z roku na rok powiększa się. Szacuje się, że już w 2013 roku urządzenia przenośne zdominują dostęp do internetu kosztem tradycyjnych komputerów. To spore wyzwanie zarówno dla marketerów jak i również firm, których podstawowym kanałem dystrybucji produktów i usług jest właśnie internet. Jak się do tego przygotować? Zacznij od optymalizacji swojej witryny pod mobile!

Czytaj dalej