media2.pl

Maciej Dowbor poprowadzi serię dokumentów o osobach niepełnosprawnych w Super Polsat

Łukasz Szewczyk,

Czy możliwe jest podróżowanie na rowerze, gdy mamy amputowaną nogę? Lub drift samochodem rajdowym, chociaż obie ręce straciło się w wypadku? Od 12 listopada 2017 roku widzowie Super Polsat będą mogli się o tym przekonać na własne oczy.
"SuperLudzie" to seria dokumentów przedstawiająca osoby niepełnosprawne, które przełamują każdą barierę i pokazują, że niemożliwe nie istnieje. Sięgają dalej niż inni. Patrzą na świat z innej perspektywy. Potrafią być szybcy. Najszybsi. Docierają w najdalsze zakamarki świata. Niektórzy z nich są artystami. Inni uczynili ze swojego życia sztukę. Kochają wyzwania. Kochają swoje rodziny. Żyją chwilą. Bez barier. Mijamy ich codziennie na ulicy. Są naszymi koleżankami, szefami, sąsiadami. Żyją wśród nas. Ich postawa może stanowić motywację dla wszystkich, także osób w pełni sprawnych fizycznie.

Widzowie poznają bliżej m.in. Sylwię Gajewską, która choruje na artrogrypozę, zwaną też wrodzoną sztywnością stawów. Sylwia pomimo swoich codziennych zmagań jest modelką oraz założycielką pierwszej w Polsce agencji dla niepełnosprawnych modelek i modeli. Zobaczą również historię Iwony Cichosz - Miss Świata Głuchych oraz uczestniczki programu "Dancing with The Stars. Taniec z Gwiazdami" oraz Rafała Gręźlikowskiego - podróżnika po amputacji nogi, który zwiedza świat na rowerze, poszukując ruin zamków. Bohaterem jednego z odcinków serii będzie także Bartosz Ostałowski - jedyny na świecie kierowca wyścigowy po amputacji obydwu rąk.

Twórcy programu towarzyszą "SuperLudziom" z kamerą, obserwując ich codzienne życie oraz pasje, którym się poświęcają i wkładają w nie całą swoją energię. "SuperLudzie" to program, który łamie wszelkie stereotypy.

Emisja serii "SuperLudzie" w niedziele o godz. 11.00 i 17.00 (od 12 listopada 2017 roku) na antenie Super Polsat. Program prowadzi Maciej Dowbor.

Polecamy

Grupa Polsat rozwija współpracę z artystami. Powstaje Polsat Talenty
Tematyczne kanały Grupy Polsat zmienią oblicze. Nowa oprawa i logo
Maciej Dowbor prowadzącym fazy playoff Ultraligi w Polsat Games
Miss Polski Nastolatek 2020 na żywo w Super Polsacie
Jesienią pierwszy autorski serial telewizji Super Polsat. "Miasto długów"
TVP planuje uruchomić trzy nowe kanały. Pierwszy z nich ruszy w marcu