Łukasz Szewczyk26.03.2013 (15:35)12 komentarzy

Transmisje Enea Ekstraligi - ograniczony monopol nc+ (raport)

W nadchodzącym sezonie Enea Ekstraligi żużlowej, wyłączne prawo do transmisji wszystkich jej rozgrywek zyska nowa platforma nc+. Czy kibice pobiegną po dekodery nowej platformy? Największym konkurentem będą transmisje internetowe - wynika z danych Pentagon Research.
Transmisje Enea Ekstraligi - ograniczony monopol nc+ (raport)
Głównym konkurentem nc+ okazują się portale internetowe oferujące, niekoniecznie legalnie, możliwość oglądania żużla. W ubiegłym sezonie, kiedy transmisje rozgrywek Enea Ekstraligi znaleźć można było w TVP Sport, do którego dostęp jest szerszy, a przede wszystkim znacznie tańszy, i tak więcej niż połowa kibiców żużla przynajmniej raz obejrzała transmisję z jej rozgrywek właśnie w Internecie. Aż 45% kibiców deklaruje, że gdyby wskutek przejęcia praw do transmisji rozgrywek topowej polskiej ligi speedwaya przez Canal+, do którego należy platforma nc+, straciło do nich dostęp tradycyjną drogą, szukałoby go właśnie w sieci, a 31% z nich wolałoby oglądać Ekstraligę u znajomych lub w Pubie. Jednocześnie 6% badanych deklarowało gotowość zapłaty za dostęp do transmisji Ekstraligi portalom, które oferowałyby je za pośrednictwem Internetu.

Kibice o transmisjach Enea Ekstraligi / Źródło: Pentagon Research
Kibice o transmisjach Enea Ekstraligi / Źródło: Pentagon Research
Pentagon Research

Komentarze (1 - 10 z 12)

a jak beda puszczac zuzel w nsport (ktorego oczywiscie nie ma w upc) zamiast w c+ tak jak to oglaszali zaraz po zdobyciu praw to ja im powiem papa.
 19  
jak będzie żużel w nsport to powiem hello, nice to see you :)
 8  
to możesz już mówić bo w ramówce nSportu na dzień 7.04 są przewidziane dwie transmisje Enea Ekstraligi
 7  
Witaj TNK,a przy okazji witaj nsport i witaj Ekstraligo
 6  
jeżeli cyfra+ nie będziemiała Ekstra ligi, to trzeba będzie zrobić bojkot transmisji!!!!!
 1  
oby nie zmienili swojej strategii dotyczące tnk sd/ hd to damy radę :)
 2  
Super wiadomość! Żużel w nSport! Nareszcie przyda mi się TNK!
 2  
Mecze u siebie na stadionie a nie w TV chyba że wyjazd ma klub i jest transmisja to trzeba oglądać
 3  
oferta nc+ to jakieś zdzierstwo. Dla kilku transmisji nie wykupie abonamentu. Wolę obejrzeć darmowa transmisje w internecie. Często wchodzę na www.meczenazywo.tv gdzie oprócz oglądania można pogadać z kilkoma fajnymi osobami.
 2  
TNK od 5 kwietnia tą starą kartę będziesz mógł wsadzić sobie w d... Ale będziesz mógł kupić nową z dostępem do nsportu tylko za inne pieniądze
 0