Łukasz Szewczyk04.07.2016 (16:33)46

Programy informacyjne: Duże spadki "Wiadomości" i "Teleexpressu". Zyskują tylko "Fakty"

W czerwcu 2016 roku liderem wśród głównych programów informacyjnych, w ogólnej grupie widzów (4+) był "Teleexpress" TVP1, w komercyjnej grupie widzów (16-49 lat) liderem pozostają "Fakty" TVN. Największy spadek oglądalności notują "Wiadomości" TVP1.

Przejdź do artykułu

Komentarze (11 - 20 z 46)

AMR - wielkość widowni danego programu (wyrażona jako liczba widzów); jest liczona na podstawie wszystkich minut programu
chyba tobie mózg....ścisnęło...raczej i nie puszcza....
HGW lepsza pewnie jak prywatyzowała dzałkę w warszawie....buuuchhchch

a co to za firma czyż by niemiecka ?????
WOLNOŚĆ SŁOWA TO MAJĄ NIEMCY U SIEBIE.... FAŁSZUJĄ BADANIA I ZATAJAJĄ INFORMACJĘ...
Kochany(-a), wiesz jak się mierzy w ogóle bada oglądalność ciemniaku? Wytłumaczę Ci, otóż: Oglądalność bada Nielsen Audience Measurement. Do ok. 3 000 gospodarstw domowych w Polsce do telewizorów (wybranych oczywiście losowo, aby odzwierciedlić model telemetryczny Polski) jest zainstalowane specjalne urządzenie (telemetr), który podczas oglądania danego kanału przesyła informacje do Nielsena, jaki kanał ogląda użytkownik i przez jaki czas. Każdy domownik ma utworzony swój profil - przy włączeniu telewizora trzeba wybrać swój profil. Na podstawie tych 3 000 gospodarstw liczy się oglądalność (mnoży się wynik razy 1000 chyba, już nie pamiętam jak się to odbywa) i mamy oglądalność danego programu/kanału...
 3  
ja na ich pomiary sram,media 2 sprzedaje się za kasę,a polsat,tvn i podobne śmieci jak gazeta wyborcza i niusłik to zwykłe szambo niepolskie
 2  
Aaaa. To ta firma robiła badanie, której podziękowała TVP za kreatywne badania oglądalności?
 1  
Te dane trudno uznać za wiarygodne. W czasach kiedy jeszcze TNS robił pomiary, to różnice były spore. Obywatel Szewczyk zawsze podawał Nielsena, bo były korzystniejsze dla stacji komercyjnych. Jak pokazało życie, TNS jest bardziej wiarygodny (sondaże). Warto pamiętać, że Nielsen w Stanach podał oglądalność programu, którego emisji nie było. Już same założenia bazy tj podziału na grupę komercyjną 16-49 jest absurdalne. Sama metoda pomiaru i wybór mocno dyskusyjny. Jakoś firma nie udostępniła kodów pocztowych badanych gospodarstw. Dlaczego?? Bo widocznie nie jest tak różowo z tą reprezentatywną grupą.
PS
Nie 3000, ale 2000 badanych
 17  
Równie zapiekłego programu informacyjnego jak PisWiaodmości nie ma nikt. Przez 25 minut walą w opozycję, jaka to be. KOD nie schodzi z ust dziennikarzyn ściągniętych z Trwam i Republiki, jakby mieli jakąś fobię.
Nic dziwnego że ludzie przecierają oczy ze zdumienia i wybierają normalność w postaci Faktów, gdzie można się dowiedzieć wszystkiego o tym co rządzący nam szykują, gdzie i komu kolejne stołki z ław sejmowych załatwiają w spółkach skarbu Państwa, jednym słowem gdzie jest patologia, a nie same pochwały jak Korei Pn., czy Rosji.
 19  
Wrócił nadworny wyprany mózg . Witajże.
Ciekawa ta Twoja teza. Bo jak spadają wyniki oglądalności TVP i Wiadomości, to Jarosław Ciemny lud to kupi podważa wiarygodność Nielsena.
Ale gdy uciekł z Opola po gwizdach, to następnego dnia zrobił konferencję i pochwalił się wynikami Nielsena jako wiarygodnego źródła dotyczącego wysokiej oglądalności Opola.

Już samo to pokazuje że tak śpiewają cieniasy z ciemny lud to kupi jak im pasuje. Gdy spada to niewiarygodne, gdy rośnie to wiarygodne. Pożałowania godne ;)
 14  
liczone to jest jak marsze KOD-u przez urząd stołeczny. HGW policzyła 250 tys. a w rzeczywistości było od 40-55 tys.. Nawet wybiórcza policzyła ok. 60 tys.
 8  
to jest tylko odsiew lemingów
 0  
Polsat jest Polską stacją ,a TVN należy do amerykanów
 0  
Chyba jakieś jaja.
 2