Beata Ratuszniak25.11.2008 (12:59)2 komentarze

Megapanel: serwisy tematyczne we wrześniu 2008

Wrzesień przysłużył się serwisom edukacyjnym - Wikipedia notuje ponad 1,2 mln Real Users więcej, niż w wakacje. Spore przetasowania także w kategorii serwisów informacyjnych. Zobacz zestawienie badań serwisów tematycznych Megapanel za wrzesień 2008.
W kategorii "Informacje, publicystyka, media" czołówka bez zmian. Na 6. miejsce awansuje serwis naszemiasto.pl, serwisy informacyjne TVP spadają na pozycję 8. Spory wzrost notuje tvn24.pl , który z 10. pozycji wskakuje na miejsce 7. W rankingu pojawia się także serwis n.pl  - wskakuje od razu na miejsce 14., zastępując tym samym gery.pl .
W kategorii "Kultura i rozrywka" na czele wciąż youtube.com . Swój zasięg nieznacznie powiększyły serwisy Pino.pl , przez co grupa awansuje na 16. miejsce. Z rankingu wypadła Grupa Eska.

W kategorii "Motoryzacja", wciąż silną pozycję utrzymuje otoMoto.pl. Mimo nieznacznego spadku liczby użytkowników, wciąż zajmuje 1. miejsce. Przetasowanie następuje na 2. i 3. miejscu. Interia.pl  spada o jedno oczko na korzyść Onetu .

Ranking "Biznes, finanse, prawo" nie przynosi większych zmian. Na miejsce 17. awansuje grupa IDG, natomiast Infor i Gazeta.pl zamieniają się miejscami.

W "Budownictwie i nieruchomościach" duży awans zalicza Grupa Dom.pl - z 19. na 13. pozycję. Na 17. miejsce z 15. spadają serwisy tematyczne Wirtualnej Polski.

W zestawieniu serwisów edukacyjnych, duży wzrost użytkowników notuje Wikipedia. Bardzo duży awans, z 14. na 4. miejsce, notuje serwis bryk.pl. Od razu na 10. pozycji awansuje serwis z opracowaniami shvoong.com.

Serwisy sportowe bez większych rewolucji. Spory spadek zalicza jedynie lechpoznan.pl, a na miejscu 15. debiutuje formula1.pl.

W kategorii "Styl Życia" na pierwsze miejsce awansują serwisy Onetu, na drugie zaś spada o2.pl. Z zestawienia wypadają serwisy papilot.pl i babyboom.pl.

W "Turystyce" spadają serwisy Gazety.pl - z 9. na 12. pozycję. Duży awans natomiast zalicza serwis rozklady.pl, który z 15. pozycji wskakuje na 10. Z zestawienia znika serwis allewakacje.pl.

Na ostatnim miejscu w kategorii "Nowe technologie" pojawia się Gazeta.pl wraz z tematycznymi serwisami. Poza tym w zestawieniu nie ma większych zmian.

W rankingu "Praca", spada serwis praca.pl z 8. na 11. pozycję. Z kategorii wypadł serwis społecznościowy Goldenline.pl, na którego miejsce pojawił się serwis pracanowo.pl. O jedno oczko spada także Interia.pl.

W kategorii "Społeczności" pierwsza dziesiątka pozostaje bez zmian. Na 12. miejsce (z 19.) awansuje chomikuj.pl, wyprzedzając tym samym MySpace. Spada kupiony niedawno przez G+J Polska serwis epuls.pl . Z rankingu wypada facebook.com.

Na ostatnim miejscu w kategorii "Mapy i lokalizatory" debiutuje wikimapia.pl. W górę pnie się także Wirtualna Polska z lokalizatorem DoCelu.pl, który awansuje na 5. pozycję, przez co na 6. miejsce spada mapa Interii.

Komentarze (1 - 2 z 2)

Czemu w zestawieniu nie jest juz uwzgledniany serwis Media2?
 0  
@ravs - jak to nie jest?!

Przecież masz wyraźnie - Media2.pl jest na 16 miejscu
 0