Łukasz Szewczyk10.06.2013 (22:56)brak komentarzy

Nowy serwis twórców JoeMonster i Demotywatorów - Pewex.pl

Rusza serwis Pewex.pl, którego twórcy animują dobre wspomnienia w stylu retro. Bez ideologicznego zadęcia przywołują chwile, który dla wielu były czasem dzieciństwa i młodości.
MS i SL_Pewex
Wzdychamy do czasów młodości i beztroski dzieciństwa. Z lubością przywołujemy dobre wspomnienia, jednocześnie zapominając o tym co było złe i nieprzyjemne. Wycieczki w czasie dla wielu stanowią remedium na tempo i presję codzienności. I temu ma służyć Pewex.pl, wehikuł czasu, który zabierze użytkownika w sentymentalną podróż od lat 50.tych, przez 70.te i 80.te, aż do dziś. Przypomni smaki dzieciństwa i rozbawi. Bez sentymentu do PRL-u i ideologicznych odwołań.Strona Pewex.pl w obecnej rozrywkowej odsłonie to pierwszy etap dużego projektu, który zakłada ekspansję w obszarze e-commerce, a następnie także na rynku tradycyjnym. Już w wakacje planowane jest uruchomienie sprzedaży towarów w sklepie internetowym, a w 2014 otwarcie pierwszych punktów Pewexu.
Serwis ma strukturę podobną do Demotywatorów, największego polskiego portalu przedstawiającego codzienną rzeczywistość w formule satyrycznych i prześmiewczych obrazków. Materiały na stronie głównej Pewex.pl prezentowane są na pionowej osi, według czasu dodania. Użytkownik może także skorzystać z Wehikułu Czasu, gdzie zdjęcia i filmy przypisane są do konkretnych dziesięcioleci lub kategorii takich jak: Smaki PRL-u, Moda i Uroda, Dzieciństwo i Szkoła, Postacie i Osobliwości, Motoryzacja, Powiew Zachodu i wielu innych. Ale Pewex.pl to nie tylko zdjęcia. W dziale TV prezentowane są fragmenty kultowych seriali i filmów minionej epoki, kreskówki i bajki oraz teledyski. Osobną kategorią jest również Salon Gier, gdzie odświeżane są stare gry wideo.Pewex.pl to nowe przedsięwzięcie Sebastiana Leśniaka, obecnego wiceprezesa Monster Media Group i dawnego menadżera Wirtualnej Polski oraz Mariusza Składanowskiego, założyciela serwisu Demotywatory.pl i całej grupy wydawniczej Monster Media Group. Serwis wraz z prawami do domeny i znaku towarowego Pewex jest własnością nowo powołanej spółki Pewex Sp. z o.o.