Łukasz Szewczyk04.07.2013 (0:21)3 komentarze

Ładowanie stron: Najszybsza Wikipedia, najwolniejsza Wrzuta.pl

Wyniki tegorocznej edycji badania szybkości ładowania najpopularniejszych serwisów w Polsce nie zaskakują. Na podium, kolejny rok z rzędu, najwyższe pozycje zajmują Wikipedia.org, Facebook.com i Allegro.pl.
Pozycję lidera umocnił portal Wikipedia.org, który z czasem 1,3 sekundy prześcignął Facebook.com i i Allegro.pl. Oba serwisy potrzebują bowiem minimum 3 sekund na załadowanie Porównując jednak otrzymane wyniki z ubiegłorocznymi można zaobserwować spadek we wszystkich trzech przypadkach. Dla przypomnienia, z badań wykonanych w 2012 r. wynikało, że portal Wikipedia.org i Facebook.com ładowały się w 1 sekundę, natomiast Allegro.pl potrzebowało na to 2,1 sekundy.
Szybkość ładowania najczęściej odwiedzany serwisów internetowych w Polsce – 2013. Badanie przeprowadzone przez firmę Hostersi.
Najwolniejszy okazał się portal Wrzuta.pl, który potrzebuje aż 8 sekund, by poprawnie wyświetlić się na ekranie użytkownika. Przedostatnią pozycję natomiast zajął serwis Gadu-Gadu.pl, który ładował się 7,2 sekundy. Dla obu tych portali jest to znaczący spadek w stosunku do roku ubiegłego.Generalnie porównując otrzymane wyniki można stwierdzić, że wybrane strony ładują się wolniej. Zdanych wynika bowiem, że aż 13 serwisów pogorszyło swój ubiegłoroczny wynik.

Jedynym portalem, który poprawił swój wynik jest Interia.pl. Serwis ten w roku 2012 ładował się w przeciągu 6,6 sekundy, natomiast w tej edycji czas ten skrócił się do 6,1 sekundy. Z badań wynika także, że jeden portal zachował swoją pozycję z ubiegłego roku ładując się w 7 sekund. Serwisem tym jest Gazeta.pl.Największy spadek w stosunku do roku ubiegłego zanotować można w przypadku portalu Youtube.com. W roku 2012 serwis otarł się o podium ze swoim 2,9 sekundowym czasem ładowania. W tegorocznej edycji wynik ten wypadł znacznie gorzej. Potrzebując 6 sekund na załadowanie Youtube.com spadł w rankingu na 10 miejsce. 6 sekund to ponad 100% więcej w stosunku do roku ubiegłego.
Pomiar szybkości ładowania stron realizowany był przez okres tygodnia (od 13.06 do 19.06) w cyklach godzinowych - o godzinie 7:00, 9:00, 11:00, 13:00, 16:00, 18:00, 20:00, 22:00, z dwóch lokalizacji (Warszawa i Rybnik). Testerzy badali szybkość ładowania stron, za pomocą programu Firebug.
Hostersi

Komentarze (1 - 3 z 3)

mnie strona ...http://www.videoclub.pl/premiery.php ładuje się w 0.2 sekundy
 11  
Facebook ładuje się najdłużej. Artykuł sponsorowany na pewno
 4  
Nic dziwnego że wikipedia ładuje się najszybciej skoro jest uboga w grafikę. Proste i logiczne.
 3