Łukasz Szewczyk16.10.2014 (9:30)3 komentarze

Opera 25 na Windows i Mac odświeża zakładki

Odświeżone zakładki są już częścią przeglądarki Opera na Windows i Mac. Najnowsza wersja Opery umożliwia użytkownikom zapisywanie i sortowanie swoich ulubionych stron za pomocą uporządkowanych kolekcji miniatur.
Wizualne zakładki w Operze
Wizualne zakładki w Operze
Przez ostatni rok przeprowadziliśmy wiele badań, by dowiedzieć się, jakiego rodzaju zakładek ludzie oczekują. Zdaliśmy sobie sprawę, że wiele ludzi korzysta z zakładek jako zapisu wspomnień, takich jak podróże albo fascynujący artykuł. Jako, że nasze wspomnienia są zazwyczaj obrazami, zdecydowaliśmy się zmienić podejście do zakładek - mówi Zhenis Beisekov, Product Manager odpowiedzialny za produkty desktopowe w Opera Software.
Tradycyjne zakładki to po prostu zapis adresu strony. Nowe, wizualne podejście Opery umożliwia wybranie dla każdej nowej zakładki miniatury z danej strony. Dzięki temu uzyskujemy wizualną kolekcję stron, produktów, wspomnień itd.

Jak to działa
By dodać stronę do zakładek, użytkownicy Opery na Mac i Windows mogą kliknąć w ikonę serduszka po prawej stronie pola adresu. Następnie będą mogli wyznaczyć obrazek dla danej zakładki i wybrać folder, do którego ją dodadzą. Zakładki pojawią się w formie miniatur, które można ułożyć w dowolnym porządku i zmieniać im nazwę.

Więcej ulepszeń w Operze 25
• Wbudowany program do obsługi PDF zapewnia szybki i łatwy dostęp do PDF-ów bezpośrednio w przeglądarce.
• Słuchanie muzyki i oglądanie wideo jest teraz łatwiejsze dzięki wsparciu dla H.264 i MP3.
• Opcja Web notifications umożliwia web deweloperom wysyłanie użytkownikom natywnych powiadomień o nowych zdarzeniach, np. dostarczeniu maila.

Operę na Windows i Mac można pobrać ze strony opera.com. Opera 25 na Linux jest już w kanale deweloperskim beta

Komentarze (1 - 3 z 3)

#for the money only bo jak w 12.16 wszystko mogłem sam ustawić tak tu wprowadzono funcje debil czyli nic nie ustawisz użytkowniku my wiemy lepiej co jest dla ciebie lepsze teraz opera to dno jak chrom for the idiot only
 2  
kompletny kretynizm, miałem kilka ciekawych linków z jednego portalu i dotychczas widziałem po prostu screeny teraz mam logo portalu 5 razy i które to które???? opera była the best a teraz kopiuje błedy windowsa 8 czyli kafelki za cenę praktyczności idździe po rozum do głowy i dajcie możliwość powrotu do starego, heh
 2  
prntscr. com/4xnimc (połącz) - hmmm.... ja tam widzę możliwość przełączenia na taki widok ....
 0