Łukasz Szewczyk29.03.2016 (11:13)3 komentarze

Nowa aplikacja mobilna OnetPoczta

Grupa Onet-RAS Polska udostępniła nową aplikację mobilną OnetPoczta dla urządzeń z systemem Android. Aplikacja pozwala m.in. na konfigurację wielu kont OnetPoczty na tym samym urządzeniu, pracę w trybie offline oraz wysyłkę zdjęć, filmów, muzyki, dokumentów i innych plików przechowywanych w pamięci telefonu jako załącznik maila.
Nowa aplikacja mobilna OnetPoczta
Nowa aplikacja mobilna OnetPoczta
Aplikacja OnetPoczta pozwoli użytkownikom na łatwiejszy i szybszy dostęp do kont pocztowych na Onecie bezpośrednio z poziomu telefonu z systemem Android. Użytkownicy OnetPoczty którzy korzystają z kilku adresów e-mail będą mogli je skonfigurować w jednym miejscu i płynnie przełączać się miedzy skrzynkami i folderami.
W aplikacji OnetPoczta zaimplementowano mechanizm powiadomień, który poinformuje użytkownika o nowych wiadomościach przychodzących. Użytkownik sam może również zadecydować, w jakim trybie będą synchronizowane wiadomości - natychmiast po odebraniu, czy np. w cyklach co 5, 10 czy 15 minut. Aplikacja pozwala dodatkowo na pracę w trybie offline - edytowane maile są zapisywane i zostaną wysłane natychmiast po ponownym podłączeniu do sieci. Do maili wysyłanych z poziomu aplikacji można dołączać zdjęcia, filmy, muzykę, dokumenty oraz inne pliki przechowywane w pamięci telefonu.

Korzystając z aplikacji mobilnej użytkownicy mogą w łatwy sposób przeszukiwać zawartość całej skrzynki i porządkować maile za pomocą oznaczeń. Wiadomości wyświetlane w aplikacji mogą być wątkowane i wyświetlane jako historia konwersacji. Użytkownik sam decyduje również, ile wiadomości przychodzących chce wyświetlać na urządzeniu - 25 wiadomości, 50 wiadomości lub wszystkie wiadomości.

Aplikację OnetPoczta można skonfigurować w łatwy sposób, podając jedynie nazwę konta e-mail oraz hasło. Aplikacja może być również zintegrowana z systemową listą kontaktów. Hasło do skrzynki pocztowej nie jest przechowywane na urządzeniu dzięki wykorzystaniu Android Account Manager.

Aplikacja OnetPoczta jest dostępna do pobrania w sklepie Google Play.

Komentarze (1 - 3 z 3)

Ciekawe kiedy wreszcie WP wpadnie na ten oszałamiająco nowatorski pomysł ???
 2  
Wątpię. Ostatnio pytałem mailowo WP.PL czy przynajmniej zmienią wygląd poczty mini.wp.pl bo nie da się używać na telefonie. Odpowiedź - nie planują. Amatorzy!
 1  
Shiver me timbers, them's some great inmntfarioo.
 0