Łukasz Szewczyk01.08.2016 (12:10)brak komentarzy

Ekstremalny serial "Urbex" od sierpnia w Red Bull TV

Od sierpnia 2016 roku na internetowej platformie Red Bull TV dostępny będzie nowy serial "Urbex", który dokumentuje przeczące prawom grawitacji przygody miejskich eksploratorów z całego świata. Poszczególne epizody przedstawiają historię różnych bohaterów - zwykłych ludzi o niezwykłym hobby.
Abudi Alsagoff - Dubaj 2015
Nakręcony w różnych miastach na całym świecie, od Moskwy do Melbourne i Bombaju - serial opowiada o ludziach, którzy wznoszą się coraz wyżej i dalej poza zwyczajny świat. "Urbex" spogląda na świat z innej perspektywy - sprawia, iż opuszczone i zapomniane miejsca, które większość ignoruje, odkrywają swe nieznane oblicze, pokazując widoki, które dostępne były do tej pory tylko dla miejskich eksploratorów.
- Eksploracja świata to najważniejsza rzecz, jakiej można dokonać, a celem moich działań jest dotarcie do miejsc, które nie są dostępne dla ludzi - mówi jeden z najsłynniejszych eksploratorów Oleg Cricket. - Nie mam pewności, czy mi się powiedzie, ale nigdy nie zrezygnuję z podejmowania kolejnych pró - dodaje..

W kolejnych odcinkach serialu najodważniejsi i najbardziej charyzmatyczni bohaterowie docierają do niedostępnych miejskich budowli i miejsc. Wśród nich jest m.in. olśniewający drapacz chmur w Dubaju, czy bacznie strzeżony most wiszący wysoko nad Moskwą. Śmiałkowie nie tylko pokazują widzom zdumiewające widoki, niedostępne na co dzień dla ludzkiego oka, ale również dzielą się bardzo osobistymi historiami, które wyjaśniają, w jaki sposób i dlaczego żyją na krawędzi.

8-odcinkowy serial "Urbex" będziedostępny bezpłatnie od 1 sierpnia, wyłącznie na platformie internetowej Red Bull TV (www.redbull.tv)