Łukasz Szewczyk27.10.2016 (17:34)brak komentarzy

Gadowski, Szumlewicz i Majcherek wzmacniają publicystykę Interii

Interia wzmacnia publicystykę wideo - Witold Gadowski i Piotr Szumlewicz to kolejni vlogerzy nagrywający dla Interii. Janusz A. Majcherek wzmocnił grono felietonistów portalu.
Witold Gadowski jest laureatem Grand Press w kategorii dziennikarstwo śledcze oraz nagrody Watergate Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. Był korespondentem wojennym i reporterem "Superwizjera" TVN. Piotr Szumlewicz jest dziennikarzem, jednym z założycieli "Krytyki politycznej", autorem raportów i opracowań dla organizacji pozarządowych.
Vlogi publicystyczne są uzupełnieniem oferty wideo portalu, która została zaprezentowana kilka dni temu. W jej ramach, portal pokazuje więc rozmowy na żywo z politykami, które prowadzone są w radiu RMF, relacje z ważnych wydarzeń społecznych oraz autorskie cykle programów związanych ze stylem życia.

- Szeroki zakres tematyczny programów wideo ma na celu pokazanie, jak wiele ciekawych i unikalnych treści mogą znaleźć użytkownicy Interii na stronie głównej. W każdy wtorek internauci będę teraz mogli oglądać także komentarze polityczne, które w portalu zawsze cieszyły się dużym zainteresowaniem - mówi Agnieszka Maciaszek, Dyrektor Mobile i Wideo w Grupie Interia.pl.

Wideo znaleźć można na stronie www.interia.tv/autoplay.

Oprócz vlogerów politycznych, Interia poszerzyła także grono swoich felietonistów - współpracę z portalem rozpoczął Janusz A. Majcherek. Nowy felietonista jest profesorem w Instytucie Filozofii i Socjologii Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, gdzie kieruje katedrą socjologii kultury. To autor kilku książek i kilkudziesięciu artykułów naukowych w zakresie filozofii i socjologii kultury oraz filozofii politycznej, a także historii politycznej i etyki. Przez wiele lat był stałym komentatorem "Rzeczpospolitej" oraz współpracownikiem m.in. "Tygodnika Powszechnego".

- Obecność na stronach Interii kolejnych publicystów - w materiałach wideo i klasycznym felietonie - wzmacnia i poszerza dotychczasową ofertę portalu. Stawiamy na różnorodne opinie ludzi o niezależnych poglądach. Nie chcemy iść drogą innych mediów, które wyraźnie opowiadają się po którejś ze stron sporu politycznego - mówi Krzysztof Fijałek, Dyrektor Wydawniczy i Redaktor Naczelny Interii.

Z Interią regularnie współpracują: Robert Walenciak, Roman Graczyk, Grzegorz Jasiński i Rafał A. Ziemkiewicz, a ich cotygodniowe felietony publikowane są w dziale Opinie.