Łukasz Szewczyk10.01.2017 (19:45)1 komentarz

Mastercard Gra z WOŚP. Płaci za wpisy na Twitterze i Instagramie w dniu finału

W niedzielę (15 stycznia 2017 roku) po raz piąty z rzędu Mastercard będzie wspierać Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, zachęcając do tego również wszystkich Polaków. Firma zorganizuje akcję na Twitterze i na Instagramie, w ramach której będzie przekazywać datki za wpisy użytkowników z hashtagiem #MastercardGrazWOSP.
W dniu 25 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Mastercard przeprowadzi czwartą już edycję akcji specjalnej w mediach społecznościowych, pod hasłem "Mastercard gra z WOŚP". W tym roku, po raz pierwszy, pojawi się ona nie tylko na Twitterze, ale również na Instagramie.
Akcja #MastercardGrazWOSP 2017
Za wpis każdego unikalnego użytkownika opublikowany 15 stycznia 2017 r. w jednym z tych kanałów społecznościowych, oznaczony hashtagiem #MasterCardGrazWOSP, firma przekaże datek na konto Fundacji. W przypadku Twittera wartość donacji wyniesie 5 zł za wpis, a w przypadku Instagrama - 1 zł za zdjęcie. W ubiegłych latach w efekcie tej akcji Mastercard przekazał Fundacji łącznie ponad 465 tysięcy złotych.

Współpracując z Fundacją WOŚP i Bankiem Pekao , Mastercard umożliwi też darczyńcom przekazywanie datków za pomocą transakcji zbliżeniowych kartami płatniczymi oraz telefonami. Wyposażonych w zbliżeniowe terminale płatnicze wolontariuszy będzie można spotkać w ponad 70 miastach w całej Polsce. Będą oni wyraźnie oznaczeni, ubrani w koszulki z napisem "Zbliż się do Orkiestry", a ponadto będą mieć ze sobą identyfikator 25. Finału, tradycyjną puszkę oraz naklejki z sercem WOŚP.

Podobnie jak w poprzednich latach, Mastercard pokryje też koszty pokazu sztucznych ogni,
tzw. "Światełka do nieba", podczas finałowego koncertu WOŚP pod Pałacem Kultury i Nauki
w Warszawie. Dzięki temu centralne wydarzenie 25. Finału dostarczy uczestnikom jeszcze więcej bezcennych wrażeń.

Ponadto, w ramach aktywacji "Miej gest - pokaż serce", Mastercard będzie zachęcał do robienia zdjęć ukazujących gest serca, oznaczania ich hashtagiem "MastercardGrazWOŚP" i wrzucania na swoje kanały społecznościowe. Wybrane zdjęcia od czwartku do niedzieli (12-15 stycznia) będą wyświetlane na dużym telebimie znajdującym się w miasteczku WOŚP pod Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie.

Mastercard wspiera również finansowo aukcje Allegro na rzecz WOŚP, pokrywając koszty transakcji za przedmioty, które zostaną kupione i opłacone kartami Mastercard lub Maestro. Dzięki temu osoby wystawiające przedmioty z niezwykłą historią na aukcje.wosp.org.pl nie ponoszą żadnych kosztów związanych z obsługą transakcji kartami Mastercard.

Komentarze (1 - 1 z 1)

Oświadczenie jezuity Grzegorza Kramera z Caritas Polska
"Od 25 lat, w styczniu, gra Jurek Owsiak ze swoją Wielką Orkiestrą. Od lat jest zwalczany przez wiele środowisk. Niemały udział mają w tym ludzie wierzący, którzy od lat próbują pokazywać, że Caritas jest lepszy. Od lat Caritas daje do zrozumienia, że nie jest konkurencją WOŚP, ale pomagać trzeba w każdy możliwy sposób.

Jednak od zeszłego roku do sporu włączyła się władza. W tym roku, postanowiono wplątać do rozgrywki Caritas, ale jak się okazuje Caritas Ordynariatu Polowego. Przyszedł rozkaz – żołnierze muszą działać. Sytuacja jest tak głupia i kuriozalna, a zarazem groźna, że Caritas napisała niniejsze OŚWIADCZENIE, w którym odżegnuje się od… Caritas (Ordynariatu Polowego).

Dwa dni temu Pan Górski wydał dwa odcinki kabaretu, drugi jest pod znamienitym tytułem: „Zarządzanie przez kryzys”. Kryzys nie obejmuje już tylko polityków, ale zaczyna być sposobem do skłócania wszystkich ze wszystkimi. Szkoda tylko, że kiedy władza mogła zrobić realne kroki na rzecz Syryjskich rodzin (korytarze humanitarne) to tego nie zrobiła, a teraz te rodziny wykorzystuje się do rozgrywek z WOŚP.

Nie wiem kto ostatecznie decyduje i podejmuje decyzje, ale drogi Panie, droga Pani – proszę Was przestańcie rozgrywać i dzielić. To nie ma nic wspólnego z chrześcijaństwem. Serio – jeśli bardzo chcecie pomóc szczerze Syryjskim rodzinom to nie róbcie tego w taki sposób."
 1