Łukasz Szewczyk11.01.2017 (12:19)16

Duże zmiany w Allegro. Nowy system komentarzy

Od 25 stycznia 2017 roku Allegro rozpocznie wprowadzanie zmian w systemie komentarzy do transakcji. Oceniać będą tylko kupujący i skrócony zostanie okres zbierania ocen oraz znikną oceny neutralne.

Przejdź do artykułu

Komentarze (1 - 10 z 16)

no i fajnie.
 8  
Nareszcie, jak kupuję w sklepie internetowym to tylko ja wystawiam ocenę , a tak ludzie się wstrzymywali z wystawianiem negatywa w obawie przed odwetem. Ocena sprzedawcy była wypaczona.
 10  
A zdjęcia kupionych przedmiotów w komentarzach?
 0  
Po co zdjęcia? (żeby obciążać dodatkowo serwery?)
Będziesz w komentarzu opisywał przebieg transakcji a Zgodność przedmiotu z opisem juz teraz możesz wystawić....klikając odpowiednią ilość gwiazdek.
 4  
Odnośnie zmian w komentarzach. Co w sytuacji jeśli kupujący nie odbierze paczki wysłanej za pobraniem i sprzedający będzie musiał pokryć koszt przesyłki w dwie strony ?? Co w sytuacji jeśli kupujący zakupi przedmiot i nie wpłaci pieniędzy lub będzie długo zwlekał z wpłatą ?? Co w sytuacji jeśli kupujący dostanie towar 100% sprawny , a odeśle zepsuty( z ewidentnie jego winy ) lub podmieni jakieś części i też go odeśle twierdząc że taki otrzymał ??
Mając możliwość wystawienia komentarza kupującemu ograniczamy takie i inne przypadki nadużyć przez kupujących. Zniesienie możliwości wystawienia komentarza kupującemu wręcz zachęca ( oczywiście kombinatorów jakich nie mało ) do tego typu zachowań jakie opisałem powyżej.
Moim zdaniem nie widzę żadnych plusów tej decyzji, a same minusy
 9  
Zgadzam się z Panem Rrrrrrrrrrrrrafał.
Jak na ten moment jeśli na Allegro jest jakaś menda która próbuje wyłudzać pieniądze albo nie odbiera przesyłek, albo notorycznie wstrzymuje się z wpłatą, bądź wyborem sposobu dostawy to sprzedający może napisać komentarz by uważać na kupującego bo jak wyżej. A po zmianach to co? w jaki sposób sprzedawca ma wiedzieć na kogo trafił, ktoś będzie wstrzymywał się z płatnością sprzedawca wznowi aukcje i wniesie do allegro o zwrot prowizji a kupujący wystawi Komentarz typu "Uwaga sprzedaje towar którego nie ma" lub " Uwaga kupiłem XXX a Pan sprzedał to komuś innemu". Na ten moment widać czy kupujący który wystawił komentarz negatywny ma na swoim koncie negatywy od sprzedawców i wtedy można sprawdzić czy człowiek uczciwie wystawił negatywa czy puściły nerwy i kupujący postanowił się zemścić. Ja zawsze patrze u sprzedawcy na stosunek negatywów do pozytywów i czy osoba która wystawiła negatywa sama nie ma ich czasami ze sto na 120 transakcji.
nie rozumiem po co to 11.01.2017 (16:20:42)
 9  
CUDOWNE ALLEGO JAK ZWYKLE NIC NIE POTRAFI DAĆ OD SIEBIE KOPIUJE EBAY W NAJGŁUBSZYCH ZASADACH.
CZEMU NIE KOPUJECIE GO W DOBRYCH RZECZACH JAK BARDZO TANIE WYSTAWIENIE PRZEDMIOTÓW NA SPRZEDAŻ I MOŻLIWOŚĆ WYSTAWIANIA WSZYSTKICH ROZMIARÓW NA JEDNEJ AUKCJI!!!!! CZEMU NIE PISZECIE JAK OSZUKUJĄ SPRZEDAJĄCYCH NIE ODDAJĄ IM PROWIZJI OD NIESPRZEDANEGO PRZEDMIOTU???
 5  
Teraz dopiero oszuści kupujący zacierają ręce, bo dla nich będzie raj. Częściej kupuję na allegro, od czasu do czasu coś sprzedam i uważam, że zmiany są bardzo złe. Po co zmieniać coś co w miarę dobrze się sprawdzało?
 7  
Neutralne komentarze też są przydatne. Teraz zamiast neutrala ludzie będą wystawiać negatywa. Skrócenie czasu prerzentacji oceny transakcji do roku odbieram jako chęć zmniejszenia swojej bazy danych a co za tym idzie oszczędności. Ci którym zależy na ostatnich opiniach i tak zajrzą w historię w odpowiedni przedział czasu. Po zmianach użytkownicy którzy kupują a rzadziej sprzedają używane rzeczy (które najczęściej kupują użytkownicy a nie firmy) NIE BĘDĄ mieć żadnych informacji (komentarzy) o licytujących, bo oni są głównie kupcami a sporadycznie sprzedawcami. Generalnie zmiany na minus.
 7  
To kupujący kombinatorzy będą mieli raj aż się patrzy.
 7