Łukasz Szewczyk15.02.2017 (18:23)13 komentarzy

MiniPaczka zastąpi Allegro Polecony InPost

Od 22 lutego 2017 sprzedający będą mogli udostępniać kupującym nową formę dostawy: Allegro MiniPaczka InPost. Nowa forma będzie miała lepsze parametry niż wycofywana jednocześnie usługa Allegro Polecony InPost.
Allegro
MiniPaczka to odpowiedź na potrzeby klientów, którzy potrzebują mniejszych i tańszych przesyłek, docierających jedynie nieznacznie wolniej niż w przypadku dostaw przez
kuriera lub za pośrednictwem Paczkomatów. Najważniejsze korzyści wynikające z wprowadzenia nowej formy dostawy to: zwiększona dwukrotnie waga przesyłki z 1 do 2 kilogramów, zwiększone wymiary przesyłki, możliwość nadawania w paczkomacie, foliopak i ubezpieczenie do 1000 zł zawarte w cenie.
W cenie przesyłki pozostaje darmowy zwrot. Opłata za tę formę dostawy wynosić będzie 5,85 zł netto. Allegro MiniPaczka InPost będzie dostarczana szybciej niż Allegro Polecony InPost. 95% przesyłek ma docierać do adresatów w ciągu maksymalnie 3 dni po nadaniu.

- Nowa forma dostawy oferuje korzystne warunki, podnosząc jednocześnie standard obsługi w całym e-commerce w Polsce. Od dwóch lat wspólnie z InPost pracujemy nad innowacjami na rynku przesyłek. Także tę zmianę traktujemy jako krok ku maksymalnemu usprawnieniu dostaw, a w konsekwencji uprzyjemnianie zakupów - mówi Przemysław Budkowski, prezes Allegro.

Usługa jest wprowadzana stopniowo. Już od 7 lutego sprzedający będą mogli przygotowywać się do planowanych zmian, poprzez możliwość edycji ceny Allegro Poleconego Inpost na swoich ofertach. Od 22 lutego Użytkownicy serwisu zobaczą nową nazwę usługi Allegro MiniPaczka Inpost, która pojawi się w miejscu Allegro Poleconego Inpost.

Komentarze (1 - 10 z 13)

Ale bujda. Cena była za niska i żeby nagle jej nie podnieśli to wprowadzają nową "super" paczkę... Osobiście wolałbym zapłacić 3,94 brutto (tak jak do tej pory) niż płacić ponad 6zł za taką samą przesyłkę bo nie oszukujmy się, jej czas dostarczenia będzie identyczny.
 33  
Masz rację w 100%
 16  
Poczta Polska niedawno dźwigła ceny - teraz pora na inpost.
 6  
Te polecone inpostu to jakieś nieporozumienie było. Albo gubili przesyłki, albo doręczali je 2 tygodnie, albo wracały do nadawcy po 2 dniach bez powodu. Niestety inpost leży i kwiczy.
 7  
alegro polecony dostaję przeważnie w dzień ,tylko że ich nie chcą dostarczać na adres domowy tylko do pok
 9  
Dokladnie. Polecony Inpost byl Ok jakis rok temu. Obecnie to jakis skandal. Dla przykladu. Przesylka dociera szybko i sprawnie do glownego punktu w Bielsku Bialej. Stad powinna byc wydana kurierowi/listonoszowi i dostarczona do mnie. Ale nie. Kurier wiezie ją do Punktu Obslugi klienta w Makowie Podchalanskim, ktory jest oddalony o ok 15-20 km od mojej miejscowosci. I tam mam sie udac i sobie ja odebrac. Wiecej na paliwo wydam niz warta jest ta przesylka. 5 interwencji w Inposcie i po 1,5 miesiacu przysylka do mnie dotarla. Dno. Dodam ze inpostowe paczkomaty sa Ok (poza okresami swiatecznymi).
 4  
Inpost ODRADZAM-tanio i do d.py .
 1  
@Tekk
gdyby było prawdą to co piszesz, to Maków byłby Podhalański głupku
 5  
@Merjhgyu
masz głąbie całkowitą rrację
 1  
inPost to tylko Paczkomaty. inpost polecony to tragedia...
 4