Łukasz Szewczyk15.02.2017 (18:24)11 komentarzy

Nowy serwis VOD ShowMax wkracza do Polski. Pokona Netflixa?

Na polskim rynku zadebiutował nowy serwis subskrypcyjny VOD - ShowMax. W ramach stałem opłaty miesięcznej użytkownicy otrzymują dostęp m.in. do polskich hitów filmowych prosto z kina, premierowych seriali oraz bogatej biblioteki znanych tytułów filmowych i telewizyjnych.
Showmax
Nowy serwis dostępny jest pod adresem ShowMax.pl. Po rejestracji użytkownicy zyskają dostęp do materiałów HD w dowolnych ilościach bez reklam, przez internet na komputerze, telewizorze, tablecie czy telefonie. Dostępna jest również funkcja "ściągnij", dzięki której można legalnie pobierać dowolne tytuły i odtworzyć je bez konieczności połączenia z internetem na urządzeniach mobilnych. Opłata za korzystanie z serwisu wynosi 19,90 zł miesięcznie.. Płatności można dokonać za pomocą kart kredytowych i debetowych, usługi PayPal oraz telefonu w ramach umowy z T-Mobile, Plus, Orange i Play lub kart pre-paid. Nowi użytkownicy mogą korzystać z darmowego, 14-dniowego okresu próbnego. Użytkownik można zrezygnować z korzystania z serwisu w każdej chwili.
Uważamy, że pirat to źle obsłużony klient - dlatego w odpowiedzi na potrzeby widzów chcemy zaoferować dobrą rozrywkę w cenie przystosowanej do rynku. Wkrótce chcemy również stać się producentem światowej klasy polskich seriali i filmów na pełen etat. Uważamy, że we współpracy z lokalnymi, świetnymi twórcami będzie to wkrótce możliwe - zapowiedział Maciej Sojka, dyrektor zarządzający ShowMax CEE
Wraz z debiutem w Polsce, serwis ShowMax rozpoczął strategiczną współpracę z wybitnymi polskimi reżyserami, m.in. z Patrykiem Vegą i Wojtkiem Smarzowskim. Widzowie mogą dodatkowo oglądać serial komediowy "Ucho Prezesa". W tym roku w ShowMax zobaczymy 20 premierowych odcinków i dodatkowe odcinki specjalne, dostępne wyłącznie w serwisie.
Platforma jest częścią globalnej grupy Naspers, jednego z największych inwestorów w internet, technologię i rozrywkę na świecie, w Polsce m.in. właściciela portalu OLX. ShowMax został założony w 2015 roku w RPA. Polska jest pierwszym rynkiem w Europie, gdzie powstał lokalnie zaprojektowany serwis.

Komentarze (1 - 10 z 11)

to będzie nokaut!
 5  
Rewelacyjna praktyka - aby zobaczyć pełną listę dostępnych filmów lub choćby wyszukać, czy interesujący nas film jest w bazie, trzeba utworzyć konto.
 11  
Taki nokaut, że na Samsung Smart TV nie działa :) Trzeba zaktualizować aktualny Tizen :) Nowszej wersji na stronie Samsunga nie ma
 1  
Mała opinia.
Na wstępie napiszę, że mam Netflixa od początku, wypróbowałem Amazona i próbuję od dziś ShowMax

Co ma ShowMax i wygrywa z Netflixem?
+ cena, jest nieco niższa (zależy z którym pakietem N porównać)
+ wszysko po polsku od startu (N miał z tym problemy)
+ dużo polskiego kina i ucho prezesa

Co ma Netflixem i wygrywa z ShowMax ?
+ kompatybilność platformy, Netflix pamięta gdzie skończyłeś oglądać, niezależnie na czym oglądałeś, dzięki czemu możesz skończyć na innym urządzeniu, kiedy chcesz;
+ proponuje pozycje które mogą Cię interesować
+ ilość pozycji do oglądania
+ produkcje własne
+ przejrzysta biblioteka
+ miesięczny okres testowy (14 dni - trochę mało)
+ seriale wrzucane całymi sezonami (lub po kilkunastu dniach od premiery w TV USA)

Krótko pisząc, Netflix niezagrożony, osobna liga; ale Amazon i ShowMax grają w tej samej lidze i .... myślę, że remis.
 10  
I takim sposobem zeby miec dostep do wszystkich tresci trzeba placic za canal +, hbo, cinemax, netflix, showmax.... Lekka przesada.
 6  
Rewelacyjna praktyka - aby zobaczyć pełną listę dostępnych filmów lub choćby wyszukać, czy interesujący nas film jest w bazie, trzeba utworzyć konto.
To nie prawda, może oglądać zawartość bez rejestracji, kliknij tu showmax.com/eng/browse
 2  
20 zł płacić za stare filmy , mam Netflixa Usa od zawsze za free w pakiecie z tv i to jest jakość usługi .
 2  
Ech gdyby HBO GO zdecydowało się udostępniać bez brania różnych platform i pakietów to by było coś, ale to nie możliwe niestety. A to to, to jakieś biedactwo dr.House , Dexter ,rzucają to na pierwszą stronę na zachętę ? Dlaczego nie Kloss i Czterej pancerni, na pewno są ludzie co jeszcze tego nie oglądali.
 5  
cena super, zawartość nawet nawet, ale jakość? 720p i stereo? serwis robiony pod komórki. Netflix wygrywa.
 8  
Faktycznie jest jakaś lista. Szkoda, że ma ma oficjalnego odnościka na stronie głównej przed zalogowaniem.
 2