Łukasz Szewczyk17.02.2017 (17:58)4 komentarze

"Wołyń" cztery miesiące po premierze kinowej w ofercie VOD TVP

Jedną z większych produkcji polskiej kinematografii ostatnich lat można już oglądać w vod.tvp.pl. Nominowany do Orłów 2017 w aż 14 kategoriach i nagrodzony na festiwalu w Gdyni film Wojciecha Smarzowskiego trafił do oferty VOD Telewizji Polskiej w ciągu zaledwie czterech miesięcy od premiery kinowej.
"Wołyń"
"Wołyń" to pierwszy film poruszający dotychczas przemilczany w polskim kinie temat tragicznych wydarzeń na Kresach Wschodnich. Akcja filmu obejmuje okres od wiosny 1939 roku do lata 1945 roku, a główna jej część toczy się w wiosce zamieszkałej przez Ukraińców, Polaków i Żydów, w południowo-zachodniej części województwa wołyńskiego. Zosia Głowacka (w tej roli Michalina Łabacz) ma 17 lat i zakochuje się w ukraińskim chłopcu - Petrze (Wasyl Wasylik). Ojciec postanawia jednak wydać ją za bogatego polskiego gospodarza Macieja Skibę (Arkadiusz Jakubik), wdowca z dwójką dzieci. Wkrótce wybucha wojna i dotychczasowe życie wioski odmienia najpierw okupacja sowiecka, a później niemiecki atak na ZSRR...
Reżyser Wojciech Smarzowski - autor m.in. "Wesela", "Domu złego", "Drogówki" i "Róży" - zrealizował "Wołyń" z ogromnym rozmachem, podejmując się ambitnej próby odtworzenia nieistniejącego już świata polskich Kresów Wschodnich, jego obyczajowości, języka oraz kultury materialnej. Prócz uczczenia pamięci ofiar ludobójstwa na Kresach, reżyser postawił sobie również zadanie skonfrontowania widzów ze skutkami, jakie niesie za sobą nienawiść na tle narodowościowym, religijnym czy rasowym.

Film "Wołyń" można obejrzeć pod adresem wolyn.tvp.pl

Komentarze (1 - 4 z 4)

Za 5zł to się opłaca ale nigdzie nie mogę znaleźć informacji na jak długo dostajemy dostęp do materiału 48h?
 0  
@Wlodek342, na 24 h:
"Ważność każdej licencji to 24 godziny. Oznacza to, że odtworzony w ramach pakietu/kodu odcinek lub film możesz oglądać dowolną ilość razy w ciągu 24 godzin na jednym urządzeniu"
 1  
No i co w tym dziwnego??? - nie widze żadnego sensu czekania z wydaniem filmów na VOD oraz premier na płytach. Kończy sie emisja w kinach to bach na inne premiery.
 2  
Zgadzam się z poprzednikiem gdy zakończy się wyświetlanie filmu w kinie powinien on trafiać jeszcze szybciej na VOD w takiej cenie nie będzie problemu z zakupem.
 2