Łukasz Szewczyk20.04.2017 (17:12)10 komentarzy

Wyborcza.pl z reportażami i dokumentami telewizji ARTE

Gazeta Wyborcza i telewizja ARTE podpisały umowę partnerską na dystrybucję treści wideo. Od 21 kwietnia 2017 roku na stronie Wyborcza.pl użytkownicy będą mogli oglądać dokumenty i reportaże z bogatej oferty kanału ARTE po polsku. Obie strony chcą z czasem rozwijać partnerstwo.
Nowa Wyborcza.pl
Filmy dokumentalne i reportaże ARTE po polsku będzie można oglądać codziennie w internetowych serwisach Gazety Wyborczej.

Dzięki tej współpracy w najbliższym czasie użytkownicy Wyborcza.pl i Wyborcza.pl/wideo będą mogli obejrzeć m.in.:
"Emigracja jest kobietą" - poruszająca historia trzech kobiet, które mimo wielu trudności postanowiły porzucić swoje dotychczasowe życie i szukać szczęścia w innym kraju. To opowieść o odwadze, nadziei i tęsknocie za domem;
"Irak: dzieci z Mosulu" - wojna w Iraku i Syrii zbiera swoje żniwo, a najbardziej cierpią dzieci trapione wizjami z przeszłości: okrutnymi obrazami egzekucji, śmierci rodziców i rodzeństwa i ucieczki z domu. Zespół stresu pourazowego sprawia, że budzą się z krzykiem i nie mogą spać;
"Norwegia: rozbite rodziny" - na mocy norweskiego prawa dzieci są zabierane od swoich rodziców za zachowania, które gdzie indziej nie są uznawane za znęcanie się nad dziećmi. Wyroki Norweskiego Urzędu Ochrony Praw Dziecka "Barnevernetu" są jednak nieugięte.

ARTE to europejska publiczna stacja telewizyjna, która powstała w 1991 roku z inicjatywy Francji i Niemiec. Oferuje między innymi bogatą sekcję programów dokumentalnych o tematyce społecznej, geopolitycznej, kulturalnej i śledczej. To przede wszystkim tematyka dziedzictwa kulturowego Europy. Dzięki wsparciu Unii Europejskiej flagowe programy stacji dostępne są w pięciu językach - po niemiecku i francusku, oraz - z napisami - po angielsku, hiszpańsku i po polsku. Kanał proponuje również bogaty wybór koncertów.

Komentarze (1 - 10 z 10)

Polecam w szczególności pasmo śledcze. Wyjątkowo wartościowy kanał, który nie pojmuje misji jako disco-polo jak pisowskie badziewia.
 1  
Ja również chwalę sobie ten kanał i niezmiernie cieszy mnie to,że nie będę musiał zasilać finansowo tej wybiórczej PrOpagandy
 10  
@johnyB - ty kmiocie oglądasz niemiecki kanał ?
PiSdzielce przecie oglądają jeno kurwizję kaczą.
 1  
Widziałem materiał o Polsce na Arte, powiem że to było połączenie Gazeta Wyborczy z Goebelsem. Więc w sumie to się dobrali.
 1  
wyborczej i podobnych szmatławców mija czas....
 1  
no widzisz PrOsiaku tępaku, kolejny dowód na to,że jestem lepszym sortem od ciebie :-)
 6  
No jasne ARTE zerwało współpracę z TVP Kultura zaraz jak władzę przejęli nacjonalisto-nazisto-katokomuniści , to teraz nawiązali z odpowiedniejszymi mediami.Czekamy na reportaż "Przypalony kebab" o tym jak nacjonaliści spalili budkę Ahmeda bo sosiwo było za ostre.
 1  
W niedoścignionej „Gazecie Wyborczej” (20 kwietnia 2017 roku) krytyk filmowy Tadeusz Sobolewski opisuje, co dzieje się w świecie kina irańskiego. Kina, dodajmy, słusznie cenionego na świecie. Pewnie nie zwrócilibyśmy na relację - zatytułowaną „Koparka niszczy także twój dom - gdyby nie następujący passus: Pierwsze, co odczuwa się po wylądowaniu w Iranie, to szok dwoistości: co innego jest w środku, co innego na zewnątrz, co innego w myśli, co innego w publicznej mowie; co innego w domu, co innego na ulicy. Na lotnisku w Teheranie irańska przewodniczka podaje mi rękę, a kiedy chcę odpowiedzieć jej tym samym, uprzedza: „Proszę pamiętać, tego nie wolno robić!”. Kobiecie nie podaje się ręki. o było osiem lat temu, przylecieliśmy na festiwal Cinema Verite w Teheranie. Zobaczyliśmy, jak żyje się w kraju, w którym autorytarna religijna władza strzeże permanentnej rewolucji. Po kilku dniach, obracając się wśród filmowców i inteligencji, nabraliśmy przekonania, że jest wiele możliwości obejścia oficjalnej ideologii i że sprawy idą ku lepszemu. A przy odjeździe znów poczułem, pod jak wielkim ciśnieniem się tam żyje. Wracaliśmy jak do innego świata, nie przypuszczając, że to, co widzieliśmy w Teheranie, może być w jakimś stopniu obrazem naszej własnej przyszłości. wiec świat Republiki Islamskiej Iranu jest już - zdaniem recenzenta „Wyborczej” - „w jakimś stopniu obrazem naszej własnej” rzeczywistości. Tak „Wyborcza” widzi Polskę - kraj kipiącej demokracji, wolnych, zróżnicowanych, wyjątkowo pluralistycznych mediów, swobodnych demonstracji, pełnej swobody obyczajowej.Nienawiść potrafi zaślepić. Nawet tych, których zawodem jest patrzenie na ekran filmowy.

POczytajcie sobie co szefter wyprawia i pytam kiedy jego komunistyczno -stalinowski żyd POwita w naszym kraju aby tego bydlaka żydowskiego osądzić za jego zbrodnie na naszych patriotach POwojennych
POgromca KODfidentów 21.04.2017 (16:16:00)
 2  
Szechter Michnik promuje swoje kłamstwa i bzdury!!!!!
 2  
TO MOZE WARTO TE DOKUMENTY POKAZYWAC TEZ NA METRO TV I NA STOPKLATCE, KTORE NALEZA DO AGORY.
Arkadiusz Pieńkowski 22.04.2017 (16:31:55)
 2