Łukasz Szewczyk18.05.2017 (17:31)16 komentarzy

Surowy wyrok dla hejtera. Sąd: "Internet to nie szambo"

Sąd Rejonowy w Gryfinie skazał Mariusza F. na 10 miesięcy więzienia w zawieszeniu na 2 lata i 10 tysięcy złotych grzywny. Dodatkowo mężczyzna, który wypisywał w sieci obraźliwe komentarze, otrzymał nadzór kuratora i będzie musiał publicznie przeprosić w lokalne prasie.
Komputer IT
Skazany Mariusz F. na portalu społecznościowym groził posłańce PO Agnieszce Pomaskiej. Pisał m.in, że ją zabije i zgwałci jej córkę. Wysyłał także obraźliwe listy adresowane do posłanki, bo nie spodobało mu się, że Pomaska zagłosowała za tym, aby w Radzie Europy przeprowadzono dyskusję na temat stanu demokracji w Polsce.
Mariusz F. nie przyznał się do zarzucanych mu czynów. Został skazany na Na 10 miesięcy więzienia w zawieszeniu na 2 lata, 10 tys. zł grzywny oraz publiczne przeprosiny w lokalnej prasie.

- Internet to nie jest szambo, do którego można wylewać wulgaryzmy, groźby, gdzie można zamieszczać wszystko bez żadnych oporów. Jest to przestrzeń publiczna cywilizowanego państwa prawa w jakim żyjemy - mówiła sędzia Izabela Kłodzińska-Jordan. - Do społeczeństwa musi trafić wyraźny przekaz, że nie ma zgody na takie haniebne zachowania, a sprawcy tych czynów będą surowo karani. Dość mowy nienawiści w publicznej przestrzeni i społecznego przyzwolenia na wszechobecne chamstwo i psychiczną przemoc. Oprócz prewencji indywidualnej prymat musi mieć społeczne oddziaływanie tej kary - dodała.

Wyrok jest nieprawomocny.
TVN24/Polsat News

Komentarze (1 - 10 z 16)

Jaka jest definicja hejtu?
Czytaj_ze_zrozumieniem 18.05.2017 (18:28:04)
 9  
Jaka jest definicja hejtu?
Chamstwo ;)
 2  
a wy z media2 możecie mnie pocałować w DUPĘ
 16  
a wy z media2 możecie mnie pocałować w DUPĘ
Chyba kopnąć.
 9  
Dlaczego tylko zawieszenie? Powinni pozamykać wszystkich patoli, którzy dobrali się do klawiatury i piszą o kimś, że są gównem, śmieciem itp... Hejt jest fajny, ale wtedy gdy nikogo nie obraża.
 8  
Jakby go wsadzili to na jego utrzymanie poszło by 3k/mc... lepiej społecznie by za**erdalał np. kosząc całe pasmo zieleni na autostradzie A2.
 6  
Zawsze byłem antykomunistą. Za komuny tak nie bałem się otworzyć ust, jak teraz.
 6  
no i brawo! niektórzy myślą że mogą napisać wszystko co im ślina na język przyniesie! chamstwo i buractwo trzeba tępić
 8  
Szewczyk tradycyjnie już w nagłówku błąd.
 2  
Przede wszystkim powinni dobrać się do tyłków redaktorom lub administratorom, bo to oni odpowiadają za to,co dzieje się na stronie. Znane są przypadki,że sama redakcja ma nieczyste intencje i często nakręca publiczność hejterskimi artykułami lub po prostu trolluje w komentarzach - by żyło się lepiej... i ruch był na stronie.
 1