Łukasz Szewczyk18.06.2017 (15:17)12 komentarzy

Rusza studio telewizyjne wPolsce.pl. Pierwszym gościem premier Szydło

W poniedziałek (19 czerwca 2017 roku) o godz. 9.00 rozpoczyna nadawanie studio telewizyjne wPolsce.pl. Pierwszym gościem będzie premier Beata Szydło. Rozmowę poprowadzi Michał Karnowski.
wPolsce.pl
wPolsce.pl to nowy projekt grupy medialnej Fratria. Studio wPolsce.pl będzie nadawało w tzw. live streamingu na stronie www.wpolsce.pl oraz stronie głównej wPolityce.pl. Materiały dostępne będą również w mediach społecznościowych - na kanale YouTube, Facebooku oraz na Twitterze.
wPolsce.pl to przede wszystkim aktualne komentarze i programy publicystyczne oraz felietony filmowe. Rozmowy polityczne a także przegląd prasy i portali poprowadzą m.in. Jacek i Michał Karnowscy, Dorota Łosiewicz, Marek Pyza, Marcin Wikło, Konrad Kołodziejski czy Marcin Fijołek. Z kolei dziennikarze Gazety Bankowej oraz portalu wGospdarce.pl będą przygotowywać codzienne rozmowy na temat bieżących wydarzeń gospodarczych i najgorętszych trendów w ekonomii.

Premierowe programy studio emitować będzie od poniedziałku do piątku w paśmie porannym od godziny 10.00. Wyjątkiem jest pierwszy dzień nadawania - poniedziałek 19 czerwca. W tym dniu transmisja live rozpocznie się już o 9.00 rano.

Pierwszym gościem studia będzie Prezes Rady Ministrów Beata Szydło. Rozmowę z szefową polskiego rządu poprowadzi Michał Karnowski. W paśmie premierowym widzowie będą mieli także okazję obejrzeć wywiad z Pawłem Surówką, prezesem PZU - największej grupy finansowej w Europie Środkowo-Wschodniej, jednym z architektów repolonizacji banku Pekao.

- Rok 2017 jest rokiem dużych wyzwań i realizacji kolejnych planów. Wciąż się rozwijamy, zmieniamy zarówno portal, jak i nasze tytuły prasowe, reagując na potrzeby czytelników i odbiorców. W styczniu br. uruchomiliśmy projekt Sieć Przyjaciół - społeczność naszych Czytelników, miejsce, które stało się platformą łączącą ludzi, którym nie jest obojętny los Polski i z uwagą śledzą wydarzenia w kraju opisywane na łamach tygodnika "wSieci" i na stronach portalu wPolityce.pl - podkreśla Michał Karnowski członek zarządu Grupy Medialnej Fratria odpowiedzialny za redakcje wydawnictwa.

Jak zaznacza Prezes Zarządu Grupy Medialnej Fratria Romuald Orzeł, internet i nowe technologie wyznaczają kierunki rozwoju Grupy. - Zgodnie z zapowiedziami realizujemy kolejne założenia strategii rozwoju w internecie, cały czas zwiększamy dotarcie do odbiorców z naszą misją i treściami. Zamierzamy maksymalnie wykorzystać połączony potencjał tytułów z naszego portfolio i przede wszystkim piszących dla nas dziennikarzy, by wejść na rynek produkcji telewizyjnej - mówi Romuald Orzeł.

W projekcie wPolsce.pl wydawca jak zawsze postawił na innowacyjność. Studio telewizyjne zostało zbudowane wewnątrz redakcji, by w pełni wykorzystać potencjał już istniejących zespołów dziennikarskich, a wdrożona technologia pozwala docelowo na nadawanie na żywo kilku osobnych planów i scenografii oraz znacząco obniża koszty bieżącej działalności tego typu przedsięwzięć. - Uruchomienie tego projektu to dowód, że dotrzymujemy słowa i Fratria w jeszcze większym stopniu będzie rozwijała się w kierunku multimedialnym, a projekt wPolsce.pl będzie zyskiwał w naszej grupie na znaczeniu - podkreśla prezes Romuald Orzeł.

- Siedem lat temu, otwierając portal wPolityce.pl podkreślałem, że intencją naszego - wtedy niewielkiego - zespołu jest stworzenie medium dynamicznego i nowoczesnego, nieustannie rozwijającego się, dostosowanego do nowych nawyków korzystania z mediów, ale i budującego społeczność. Dziś nasza grupa medialna realizuje tę zapowiedź. Nie ustajemy w pracy. Jest jeszcze dużo do zrobienia, ale myślę, że już teraz nasi Czytelnicy, a już niedługo także Widzowie będą usatysfakcjonowani - zapowiada Michał Karnowski.

Grupa Medialna Fratria jest wydawcą konserwatywnego tygodnika opinii w Polsce - "wSieci", a także miesięcznika o tematyce historycznej - "wSieci Historii". Do Fratrii należą też portale: wPolityce.pl - jeden najczęściej cytowanych portali oraz wGospodarce.pl wraz z miesięcznikiem "Gazeta Bankowa".

Komentarze (1 - 10 z 12)

Czyli szambo
 16  
@unia

Szambo i plucie na innych to jest na TVN!
 12  
No i kolejne PiS-owskie gowno gdzie będą propagandę Kaczyńskiego i jego bandy promować i ciekawe kto to będzie oglądał
 11  
@unia


Chyba nie oglądałaś TVN-u... Tam to jest szambo!
 9  
Wolą zacząć z wiernym sługą? Nie lepiej z panem lepszego sortu zainaugurować kolejną kupę pisowską?
 14  
Chyba wpisie a nie wpolsce.
 8  
Wsadźcie se w dupę ten program, piśdzielce.
johnyB - ten prawdziwy 18.06.2017 (23:18:29)
 12  
Widzę w większości wpisów skowyt i lament lewaków:-)
 6  
A niech tworzą tych prawicowych portalików jak najwięcej - będą się pożerać wzajemnie. Trwam, Maryja, Republika, TVPiS, masa portalików, gazetek... co wybrać? jak żyć? jak im wszystkim zapewnić publikę?
 18  
Powinni zmienić nazwę na Karnowscy24 TV
 4