Łukasz Szewczyk31.07.2017 (16:12)brak komentarzy

Telewizyjna platforma Internetowa WP Pilot dostępna na Chromcast

Telewizyjny serwis streamingowy WP Pilot można teraz oglądać korzystając z dodanego właśnie wsparcia dla Chromecasta. Funkcja ta już działa na urządzeniach z systemem operacyjnym Android - wystarczy pobrać najnowszą aktualizację aplikacji ze sklepu Google Play.
Od teraz, użytkownicy z poziomu aplikacji WP Pilot mogą uruchomić wybrany kanał na telewizorze podłączonym do urządzenia Chromcast, mimo iż nie posiadają Smart TV. Dzięki dodanej funkcji aplikacja WP Pilot zyskuje nowe możliwości - mobilny sprzęt stanowi od teraz jeszcze lepszą alternatywę dla płatnych telewizji kablowych i satelitarnych. Z poziomu aplikacji można sterować obrazem na telewizorze, m.in. wybierać stację telewizyjną, a zablokowanie urządzenia, nie wpłynie na obraz odtwarzany na telewizorze.
WP Pilot
WP Pilot
By cieszyć się nową funkcją, wystarczy, że telefon lub tablet będą połączone z tą samą siecią Wi-Fi co telewizor. Następnie należy wybrać przycisk Prześlij na urządzaniu. Natomiast by przesyłać obraz z WP Pilot na komputerze bezpośrednio na telewizor należy w przeglądarce Chrome zainstalować dodatek Google Cast. Co ważne, w obu przypadkach, przesyłanie obrazu na ekran telewizora nie wpływa na płynność odtwarzanych programów, a wybrana pozycja buforuje się co chwilę.

Nowa funkcja na razie dostępna jest dla użytkowników urządzeń z system operacyjnym Android.

W wersji bezpłatnej WP Pilot oferuje dostęp do 31 stacji TV, w wersji płatnej dostępnych jest ich ponad 80. Jedno konto użytkownika na destkopie i w mobile'u umożliwia swobodne poruszanie się między urządzeniami.