Łukasz Szewczyk13.09.2017 (14:07)16 komentarzy

Netflix nakręci pierwszy polski serial. Premiera w 2018 roku (wideo)

Internetowa platforma Netflix inwestycję w europejskie produkcje i zapowiada powstanie pierwszego serialu oryginalnego w języku polskim. Pierwszy sezon wyreżyserują nominowana do Oscara Agnieszka Holland i Kasia Adamik, a całość zostanie sfilmowana w różnych regionach Polski. Światowa premiera planowana jest na 2018 rok.
Agnieszka Holland
Jak zapowiada Netflix, serial kontynuuje tradycję zimnowojennych thrillerów szpiegowskich i prezentuje alternatywną historię świata, w którym żelazna kurtyna nigdy nie upadła.
W 2002 roku, dwadzieścia lat po straszliwym ataku terrorystycznym z 1982 roku, który pogrzebał polskie nadzieje na wyzwolenie i zapobiegł upadkowi Związku Radzieckiego, student prawa z ideałami i skompromitowany oficer śledczy odkrywają spisek, który pozwolił utrzymać żelazną kurtynę i represyjne państwo policyjne w Polsce. Po dwóch dekadach pokoju i dobrobytu, przywódcy reżimu wcielają w życie tajny plan obmyślony wspólnie z nieoczekiwanym przeciwnikiem jeszcze w latach 80. Spisek radykalnie odmieni Polskę i wpłynie na życie wszystkich mieszkańców kraju - i całego świata. Intryga odkryta przez bohaterów może wzniecić rewolucję, a rządzący nie cofną się przed niczym, żeby zachować ją w tajemnicy.


Pomysłodawcą serialu jest Joshua Long, który odpowiada również za scenariusz. Produkcją zajmą się The Kennedy/Marshall Company i The House Media Company.


Na pierwszy sezon nowej produkcji złoży się 8 odcinków, których premierą zaplanowano na 2018 roku. Oczywiście na łamach platformy Netflix.
144887,144857,144825,144761,144697

Komentarze (1 - 10 z 16)

Gratulacje. Obok Wiedźmina to już kolejny przejaw zainteresowania polskimi autorami/reżyserami.
Prawactwo pewnie się zapluje z zazdrości;)
Ale oni wolą " M jak miesięcznica" :D
 3  
netflix jest najlepszy
 1  
Brawo, pani Agnieszko. Nigdy nie zapomnę tej sceny z "Gorączki", w której sołdackie buciory udeptują wspólną mogiłę.
 6  
Prawakom na Facebooku już gul skoczył...
johnyB - ten prawdziwy 13.09.2017 (17:29:35)
 8  
To dziwne,ze taki zakompleksiony homofob jak ty, wypowiadający się z pogardą o homoseksualistach, ma jednocześnie takie uznanie dla tej pani reżyser. Ciekawe czy ona, czytając twoje knajackie wpisy, miałaby do ciebie szacunek? Wątpię :-)
 13  
Ciekawe czy ktokolwiek kto czyta Twoje knajackie wpisy, ma do Ciebie szacunek? Wątpię :-)
 2  
Prawdopodobnie tematem będzie arabski gej prześladowany przez pisowską tłuszczę, lecz dzielnie budujący meczet w miejscu zburzonej przez postępowy lud kodziarski świątyni opatrzności.
 1  
Ciekawe,czy twój przewlekły ból d, spowodowany kompleksem na moim punkcie, kiedyś się skończy i w końcu odetchniesz z ulgą? Wątpię ;D
 6  
@johnyB Ciebie to już nawet nie ma co boleć bo zostałeś rozjechanym członkiem swojego prezesa, który konsumuje Cie nawet na obiaT ;)
 4  
Tej pani bardzo dziekujemy nie ogladamy jej wypocin.
 2