Łukasz Szewczyk06.12.2017 (8:49)brak komentarzy

Szopi.pl pierwszą firmą z Polski w Google Launchpad Accelerator

Google ogłosił listę firm, które wezmą udział w globalnym programie Launchpad Accelerator. Wśród firm wybranych przez amerykańskiego giganta znalazła się - jako jedyna z naszego kraju - firma Szopi.pl, dzięki której można robić przez internet zakupy ze sklepów nie udostępniających samodzielnie zakupów on-line.
Google Launchpad Accelerator
Launchpad Accelerator to półroczny, międzynarodowy program organizowany przez globalny zespół Google Developers, dla szybko rosnących startupów z potwierdzoną historią sukcesów rynkowych (tzw. scale-ups). W tym roku program po raz drugi objął firmy z regionu Europy Środkowo-Wschodniej. Współpraca rozpoczyna się od dwutygodniowego szkolenia w San Francisco. Jego głównym elementem są sesje mentoringowe z inżynierami i menedżerami produktów z Google oraz z międzynarodowego zespołu mentorów zewnętrznych. Uczestnicy przez kolejne miesiące będą mogli korzystać ze wsparcia ekspertów.
- Szopi.pl bardzo szybko się rozwija i cieszy coraz większym zainteresowaniem wśród Polaków. Sukcesywnie poszerzamy listę sklepów w których można zrobić zakupy dzięki nam oraz pojawiamy się w kolejnych miastach. Jesteśmy obecni w Warszawie, Krakowie i Wrocławiu, wkrótce dołączą kolejne lokalizacje - mówi Zbigniew Płuciennik, CEO i twórca Szopi.pl. - To dla nas ogromne wyróżnienie, że nasz projekt został dostrzeżony przez specjalistów z Google. Wsparcie z jakiego mamy szansę skorzystać może znacząco wpłynąć na nasz dalszy, szybki rozwój. Jesteśmy jedyną polską firmą, która zakwalifikowała się do najnowszej edycji programu[/i] - dodaje.

Jak działa Szopi.pl? Wystarczy wejść na stronę internetową przez przeglądarkę komputera lub smartfona i już można robić zakupy w takich sklepach jak Biedronka, Lidl, Rossman czy Piotr i Paweł, które nie mają własnych sklepów internetowych. Poza sieciami firma obsługuje także pojedyncze delikatesy czy warzywniaki. Klient robi listę zakupów, a specjalnie przeszkolony szoper realizuje je w imieniu klienta. Można zamówić produkty z więcej niż jednego sklepu podczas jednych zakupów. Jeżeli w danym sklepie brakuje czegoś z listy, przedstawiciel Szopi.pl kontaktuje się z klientem i uzgadnia, co kupić w zamian. Klient może także zadzwonić do Szopera już w trakcie robienia przez niego zakupów, aby wprowadzić zmiany do zamówienia. W ofercie znajdują się także apteki. Wówczas szoper przyjeżdża dwa razy - po receptę i z zamówieniem. - Jesteśmy chyba jedyną firmą w Polsce, dzięki której można kupić leki na receptę nie wychodząc z domu - podkreśla Marek Noster, współtwórca Szopi.pl.

Zakupy dostarczane są w papierowych, ekologicznych torbach, bezpośrednio do domów. Dostawa jest za darmo jeśli zamówienie ma wartość powyżej 200 zł i nie przekroczy 40 kg. Szoper doskonale zna asortyment sklepów i może dowieść zakupy nawet w ciągu godziny (usługa: ekspress), ale jeśli aż tak bardzo się nam nie śpieszy, może nam dowieść dokładnie na umówioną godzinę. Za zakupu możemy zapłacić on-line lub bezpośrednio przy odbiorze produktów.