Łukasz Szewczyk21.06.2018 (18:31)brak komentarzy

Ulepszone Konto Google. Więcej przejrzystości i kontroli. Jakie nowości?

Od 21 czerwca 2018 roku miliony użytkowników internetu może korzystać z ulepszonej wersji Konta Google. Jakie zmiany?
Google Mobile
Internetowy gigant poinformował o udostępnieniu ulepszonego Konta Google. Nowe funkcje już są dostępne dla wszystkich użytkowników systemu Android, a jeszcze w tym roku zostaną wdrożone także na iOS oraz w przeglądarce.
Jak przekonuje Google, wprowadzone zmiany mają ułatwić nawigację po koncie. Użytkownicy zyskali lepiej widoczne powiadomienia o bezpieczeństwie i prywatności oraz szczegółowe podsumowania istotnych informacji związanych kontem (dane osobiste, urządzenia, metody płatności, zakupy, subskrypcje, rezerwacje i kontakty).


Google udostępniło nową opcję wyszukiwania, która umożliwia odnalezienie ustawień i innych potrzebnych w danej chwili informacji (np. w jaki sposób zmienić hasło). Nowy, intuicyjny i przetestowany przez użytkowników wygląd Konta Google ma umożliwić łatwe przeglądanie ustawień prywatności. Sekcja "Dane i personalizacja" pozwala zdecydować, jakie rodzaje aktywności są zapisywane na koncie. W sekcji dostępna jest także zaktualizowana usługa Sprawdzania Prywatności, która pomoże w przeglądaniu ustawień dotyczących prywatności.

- W październiku zaktualizowaliśmy usługę Sprawdzania Prywatności, aby zapewnić pogląd bezpieczeństwa konta i spersonalizowane rekomendacje. Nowe Konto Google opiera się na tym doświadczeniu wprowadzenia tych funkcji i pokaże powiadomienie, kiedy wykryjemy, że możecie możecie zrobić coś, aby zwiększyć bezpieczeństwo konta. Na przykład, możemy zasugerować usunięcie konta z urządzeń, których od dawna nie używacie lub odinstalowanie niezweryfikowanych aplikacji, którym umożliwiliście dostęp do danych kont - tłumaczy Jan Hannemann, Product Manager, Google Account.
Google