Łukasz Szewczyk28.06.2018 (13:58)brak komentarzy

Google Pay w Przelewy24.pl

Operator Przelewy24 zakończył wdrożenie usługi Google Pay, umożliwiającej dokonywanie płatności internetowych jednym kliknięciem.
Google Pay w Przelewy24
Google Pay to nowa forma płatności, która umożliwia użytkownikom zakup jednym kliknięciem, bez konieczności uzupełniania danych karty przy każdej płatności. Zakupy w sklepach i aplikacjach mobilnych zintegrowanych z serwisem Przelewy24 z użyciem nowej metody są dostępne w każdej przeglądarce internetowej czy na smartfonach z systemem operacyjnym Android lub iOS. Użytkownik będzie mógł użyć karty, dodanej do Google Pay albo zapisanej jako forma płatności w innych usługach Google (jak Google Play, YouTube czy Autouzupełnianie w Chrome).
Do weryfikacji płatności służy wirtualny numer konta lub zaszyfrowanie karty, więc użytkownik nie udostępnia sprzedawcy swojego prywatnego numeru karty, zapewniając swoim prywatnym danym pełne bezpieczeństwo.

Dzięki integracji Google Pay z Przelewy24 użytkownicy serwisu mają dostęp do ponad 350 metod płatności. Nowa, wygodna metoda płatności Google Pay, która dzięki współpracy z Google została wdrożona przez operatora Przelewy24, umożliwi komfortowe i błyskawiczne zakupy jednym kliknięciem, bez zbędnego wpisywania danych i dodatkowych kodów. Jest to szczególnie istotne z perspektywy klientów dokonujących zakupów na smartfonach i tabletach, a według raportu Omni-commerce. Kupuję wygodnie 2018 dziś już ponad połowa użytkowników urządzeń mobilnych korzysta z nich również w celach zakupowych.

- Głównym powodem wdrożenia Google Pay, jest zapewnienie naszym Użytkownikom kolejnej szybkiej, bezpiecznej i pewnej formy płatności. Zaobserwowaliśmy, iż coraz więcej Użytkowników decyduje się na zakup z wykorzystaniem kart płatniczych i dlatego postanowiliśmy ograniczyć konieczność wpisywania danych karty podczas kolejnych zakupów i skrócić zakup do jednego kliknięcia - mówi Jacek Kinecki, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu w Przelewy24.

Z perspektywy użytkowników płacących w internecie za pośrednictwem Przelewy24, wdrożenie Google Pay, oznacza zwiększenie liczby dostępnych metod płatności i tym samym poprawę komfortu płacenia za zakupy online.