Łukasz Szewczyk04.07.2018 (21:20)18 komentarzy

Netflix będzie droższy? "Testujemy nowe rozwiązania"

Internetowy serwis rozrywkowy Netflix testuje nową ofertę sprzedażową. Na razie tylko na wybranej grupie użytkowników. Będzie drożej?
Netflix
Od pewnego czasu wybrani użytkownicy serwisu Netflix w USA oraz Europie mogą korzystać z nowej oferty sprzedażowej. Najważniejsza zmiana to wprowadzenie nowego pakietu Ultra w cenie 16,99 euro (około 70 zł). Jego użytkownicy będą mogli korzystać z oferty 4K i HDR na czterech urządzeniach online i offline.
Z informacji użytkowników wynika, że w testowanej ofercie bez zmian cenowych pozostają dotychczasowe pakiety Basic (SD), Standard (HD) oraz Premium (4K). Zmienia się natomiast ich zwartość. Przykładowo dotychczasowy pakiet Premium nie obejmuje standardu HDR i dostępny jest tylko na dwóch urządzeniach zamiast czterech (w niektórych krajach testowana jest nadal opcja z czterema urządzeniami w tym pakiecie). Także w przypadku pakietu Standard ograniczono dostępność do jednego urządzenia zamiast dwóch. Te zmiany zapewne mają zapewne powstrzymać taktykę "dzielenia kont" między kilku użytkowników przy niższych opcjach cenowych.

Czy testowana oferta wejdzie w życie?

"Netflix nieustannie testuje nowe rozwiązania, a poszczególne próby zwykle różnią się od siebie czasem trwania. W tym przypadku testujemy różne poziomy cenowe oraz wachlarz dostępnych funkcji, by lepiej zrozumieć podejście konsumentów do oferty Netflix. Nie wszyscy użytkownicy zobaczą ten test, a część z proponowanych w nim elementów może nigdy nie zostać wprowadzona" - czytamy w oficjalnym stanowisku Netflix Polska.

Przypomnijmy, że serwis Netflix na całym świecie ponad 125 mln użytkowników z czego 55% stanowią użytkownicy spoza USA

Komentarze (1 - 10 z 18)

ja tam wolę HBO GO, przynajmniej cen nie podnoszą, a seriale i własne produkcje filmowe znacznie lepsze jak dla mnie ;)
 12  
Litości HBO go do netflixa porownujesz. To tak jakbyś porównywał poloneza do audi A8. HBO go ma taką jakość obrazu i dźwięku że nie da się tego oglądać.
Najlepiej by było żeby 1 user jedno konto.
 8  
HBO GO jest spoko pod względem seriali ale brakuje tok show, stand upów i wywiadów, które rozbudowuje Netflix. A poza tym to Prime Video Amazona mógłby już wreszcie spolszczony wejść do PL
 7  
Racja... HBO w każdej postaci - jakościowo... bo do kontentu się nie czepiam... to jest DRAMAT.

Takim g*wnem nas częstują... a ludzie jeszcze biją brawo... :/ :/ :/
 7  
Oni testują nowe ceny a ja testowałem Netflixa przez miesiąc i zdecydowanie wolę HBO GO. A to dlatego, że HBO GO ma seriale i fajne filmy a Netflix ma seriale i niewiadomo co.
 7  
17 euro to dobra cena. 70zł to kpina z polskiego widza.
 15  
SHOWMAXX 19,90 ZŁ
 6  
Ino dużo lepszy i dużo tańszy, jedyny minus to brak 4k.
 2  
Ależ bez tego Netfliksa można się spokojnie obejść, podobnie jak innych tego typu platform. Lato mamy! Niech sobie podrażają :)
 13  
dolar w góre to i netflix w góre.... spodziewałem się tego... HBO też pójdzie w góre.
 2