Łukasz Szewczyk29.08.2018 (18:04)brak komentarzy

Facebook Watch dostępny na całym świecie

Facebook udostępnił platformę Facebook Watch na całym świecie. Ludzie mogą na niej znaleźć w jednym miejscu treści swoich ulubionych twórców, a jednocześnie dyskutować o nich ze swoimi przyjaciółmi, innymi fanami czy z samymi twórcami.
Facebook
Platforma Watch to m.in. miejsce odkrywania treści, gdzie można znaleźć najnowsze wideo o szerokiej tematyce: rozrywkowej, sportowej, newsowej i wiele więcej. Wszystkie w ramach spersonalizowanych Aktualności Watch.
To także centrum spotkań z najbardziej cenionymi przez użytkownika twórcami i wydawcami. Na górze Aktualności znalazła się lista Obserwowane programy z materiałami pochodzącymi ze stron, które lubimy. Sekcja ta może być dowolnie modyfikowana dobierając programy tak, aby najlepiej wpisywały się w nasze oczekiwania.

Watch to także miejsce przechowywania klipów, których nie mieliśmy czasu obejrzeć, a chcielibyśmy je odłożyć na później.

Z kolei wideo, w którym można uczestniczyć - to nowy format odbierania treści wideo, który umożliwia ludziom wpływanie na ich kierunek. Wkrótce w zakładce Watch pojawią się nowe pozycje, takie jak Watch Parties, Premiery oraz formaty skupione na angażowaniu widowni. Łatwiejsze będzie również oglądanie ważnych wydarzeń transmitowanych na żywo.

Globalne uruchomienie platformy Watch to również nowe możliwości dla twórców i wydawców. W tym celu Facebook rozszerza swój program Ad Breaks, dzięki któremu twórcy mogą zarabiać na swoich wideo, a ponadto w ramach Media Blog prezentuje najlepsze praktyki i narzędzia, które mogą im w tym pomóc.