Łukasz Szewczyk14.11.2018 (15:17)brak komentarzy

Jan Gołębiowski poprowadzi nowy program kryminalny Wirtualnej Polski

Wirtualna Polska po raz pierwszy wyprodukowała własny format kryminalny.
Jan Gołębiowski
W sześcioodcinkowej serii Jan Gołębiowski przybliży widzom, jak wygląda praca profilera kryminalnego. Pokaże z kim współpracuje i ostatecznie jak powstaje profil sprawcy. W programie stworzono przykładowe sceny przestępstw, które odwiedza ekipa WP wraz ze specjalistami.
- W "Aktach Zbrodni" nie opowiadamy żadnej konkretnej historii. Pokazujemy pracę osób, które biorą udział w śledztwie: jak pracują, jakie metody wykorzystują. Można powiedzieć, że nasz program ma funkcję popularyzacyjną, a nawet edukacyjną. Wyjaśniamy, co dzieje się za kulisami śledztw - mówi Jan Gołębiowski.

Premiera pierwszego docinka "Akt Zbrodni" w czwartek - 15 listopada 2018 roku o godz. 20:00, na stronie głównej WP oraz w kanałach social media wydawcy. W programie zaplanowano m.in. przedstawienie specjalistycznych technik przesłuchań i pracy wariografu.

- Ostatni rok poświęciliśmy na rozwój treści video uruchamianych intencjonalnie przez użytkowników. Mamy świetne wyniki, dlatego zdecydowaliśmy się na kolejny krok. "Akta Zbrodni" to eksperyment z dłuższą formą pokazywaną w jednej części. Format będziemy również dystrybuować na zewnętrznych platformach (np. YouTube) - mówi Jacek Amsterdamski, dyrektor video w Wirtualnej Polsce.

Jan Gołębiowski z wykształcenia jest psychologiem. Ukończył studium podyplomowe dla biegłych sądowych na Uniwersytecie Śląskim, a także kurs w Stowarzyszeniu Psychologów Sądowych w Polsce dotyczący opiniowania na potrzeby procesowe. Doświadczenie zdobywał pracując w Sekcji Psychologów Komendy Stołecznej Policji. Później pracował w szpitalu psychiatrycznym na oddziale sądowym. Jest autorem książki "Profilowanie kryminalne".