Łukasz Szewczyk30.11.2018 (10:49)13 komentarzy

"1983". Pierwszy polski serial Netflixa już dostępny (wideo)

Od piątku (30 listopada 2018 roku) dostępna jest pierwsza polska produkcja oryginalna Netflixa - serial "1983"
Serial "1983" w Netflixie / Fot. Netflix
Nowy serial "1983" łączy gatunki - wartka akcja i wątek kryminalny przeplata się z historią miłosną i opowieścią o poszukiwaniu prawdy - a wszystko to na tle międzynarodowego spisku w pełnym tajemnic świecie, w którym to Polska zdaje się rozdawać karty.
Serial "1983" w Netflixie / Fot. Netflix
Straszliwy atak terrorystyczny z 1983 roku pogrzebał polskie nadzieje na wyzwolenie i zapobiegł upadkowi Związku Radzieckiego. Dwadzieścia lat później zimna wojna wciąż trwa w najlepsze. Student prawa z ideałami i skompromitowany oficer śledczy odkrywają spisek, który pozwolił utrzymać żelazną kurtynę i represyjne państwo policyjne w Polsce. Teraz, w 2003 roku, po dwóch dekadach pokoju i dobrobytu, przywódcy reżimu wcielają w życie tajny plan obmyślony wspólnie z nieoczekiwanym przeciwnikiem jeszcze w latach 80. Spisek nie tylko radykalnie odmieni Polskę i wpłynie na życie jej obywateli, ale odmieni losy całego świata. Intryga odkryta przez bohaterów może wzniecić rewolucję, a rządzący nie cofną się przed niczym, żeby zachować ją w tajemnicy.

W rolach głównych występują Maciej Musiał i Robert Więckiewicz. W znakomitej obsadzie znaleźli się także Michalina Olszańska, Andrzej Chyra, Zofia Wichłacz, Edyta Olszówka, Mirosław Zbrojewicz, Krzysztof Wach, Patrycja Volny, Wojciech Kalarus oraz Ewa Błaszczyk.
Pomysłodawcą, twórcą i autorem scenariusza serialu jest Joshua Long. Za produkcję odpowiadają firmy The Kennedy/Marshall Company i The House Media Company. Producentami wykonawczymi serialu są Frank Marshall (Jurassic World, Jason Bourne) i Robert Zotnowski (House of Cards) ze studia produkcyjnego The Kennedy/Marshall Company, a także polski producent Andrzej Besztak (House Media) oraz Joshua Long, Maciej Musiał i Agnieszka Holland. Autorami zdjęć są Tomasz Naumiuk, Arkadiusz Tomiak i Mateusz Wichłacz. Za scenografię odpowiada Anna Anosowicz, a za kostiumy - Katarzyna Lewińska. Muzykę do serialu skomponował Antoni Komasa-Łazarkiewicz.


Polski serial "1983" dostępny jest od 30 listopada 2018 roku w Netflixie.

Komentarze (1 - 10 z 13)

obejrzane, spoko serialik, polecam
 3  
Obejrzałeś 8 odcinków po godzinę i dodajesz komentarz o 14??
 12  
dobry serial jestem na 3 odcinku :) generalnie młodzież powinna obejrzeć bo ta wizja to jest to wizja pewnego człowieka który do niej dąży. nie powiem o co chodzi ale każdy oglądając się domyśli i powinno to dać do myślenia wszystkim.
 0  
Dobry serial i nie słuchajcie pewnej Pani na youtube która odradza ogladanie tego serialu.
 1  
Coś ci nasi recenzenci masowo ten serial krytykują a po wczesnych opiniach widzów, że to było zbyt pochopne. Czyżby odwrócony marketing? A może ktoś im płaci za negatywne recenzje?

I to wszyscy jak jeden wąż: od NaEkranie, po Spider Websa aż do kolorowej pani Jakbyniepaczeć. Przypadek?
 1  
Coś ci nasi recenzenci masowo ten serial krytykują a po wczesnych opiniach widzów, że to było zbyt pochopne. Czyżby odwrócony marketing? A może ktoś im płaci za negatywne recenzje?

I to wszyscy jak jeden wąż: od NaEkranie, po Spider Websa aż do kolorowej pani Jakbyniepaczeć. Przypadek?
nie to nie odwrócony tylko to ich boli że pokazuje pewną wizje której pewna władza chce realizować i to ich boli !!!
 3  
udany jak na poslki rynek to jest nawet super
 1  
czytalem te recenzje jakos malo obiektywne oni czesto pisza bzdury. mysle ze oni chceli by zeby wszystko w nfx bylo na jedno kopyto
 0  
Jak polski, to pewno gniot wychwalany przez "patriotów", zawsze tak jest, jak już się obejrzy.
 1  
jestem po 6 odcinkach - serial daje radę

nie ma co porownywac do ostatniego hitu Ślepnąc od świateł bo to serial tysiaclecia, ale 1983 powinno tez was zaspokoić, a przynajmniej rola Roberta Więckiewicza
 1