Łukasz Szewczyk20.12.2018 (15:29)3 komentarze

Polski kandydat do Oscara "Zimna wojna" oraz "Whitney" w Ipli

Internetowa platforma Ipla poszerza ofertę filmową. Użytkownicy będą mogli obejrzeć "Zimną wojnę" - polskiego kandydata do najważniejszej nagrody filmowej oraz dokument o życiu i twórczości Whitney Houston.
Zimna wojna w IPLI
Od 21 grudnia 2018 roku w ofercie Ipli znajdzie się "Zimna Wojna". Twórcy nagrodzonej Oscarem "Idy" przeniosą nas tym razem do lat 50. i 60. XX wieku stalinowskiej Polski i budzącej się do życia Europy. Na tym tle rozgrywa się historia wielkiej i trudnej miłości dwojga ludzi, którzy nie potrafią być ze sobą i jednocześnie nie mogą bez siebie żyć. Jednym z głównym bohaterów filmu "Zimna wojna" jest... muzyka będąca połączeniem polskiej muzyki ludowej z jazzem i piosenkami paryskich barów minionego wieku. W rolach głównych zobaczymy: Joannę Kulig, Tomasza Kota, Agatę Kuleszę oraz Borysa Szyca.
W serwisie użytkownicy będą mogli zobaczyć także "Whitney". Poruszający dokument poświęcony pamięci legendy muzyki pop i R&B - Whitney Houston. "Chwytający za serce" (The Guardian), a przy tym intymny i porażająco szczery filmowy portret, dający wyjątkowe spojrzenie na życie, zawrotną karierę oraz powolny upadek obdarzonej niespotykanym wręcz talentem gwiazdy. Wypełniony wspomnieniami najbliższych artystki, niepublikowanymi wcześniej filmami oraz muzyką, która już dziś uzyskała status nieśmiertelności. "Whitney" to jedyna tego typu produkcja, która otrzymała pełną zgodę i poparcie rodziny oraz spadkobierców wokalistki. W filmie zostaną wykorzystane niepublikowane wcześniej ujęcia, rzadko lub nigdy niepokazywane materiały filmowe, a także nagrania koncertowe wykonane przez samą Whitney Houston w różnych okresach jej kariery. Widzowie usłyszą wersje oryginalne oraz a cappella największych przebojów Whitney Houston. Wszystko to wsparte bogatymi materiałami ze zbiorów najbliższej rodziny i przyjaciół Whitney dokumentującymi jej burzliwe, prywatne życie.

Okres przedświąteczny oraz świąteczny użytkownicy platformy Ipla będą mogli spędzić także przy takich filmach jak:

"Listy do M. 2", "Listy do M. 3" - kontynuacje kultowej już opowieści o świątecznych perypetiach bohaterów z pierwszej części.

"Ostatnia rodzina" - rozgrywająca się na przestrzeni 28 lat warszawska historia słynnej rodziny Beksińskich z Andrzejem Sewerynem, Dawidem Ogrodnikiem i Aleksandrą Skonieczną w rolach głównych. Film został uhonorowany ośmioma nagrodami na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni w 2016 roku oraz czterema Orłami - Polskimi Nagrodami Filmowymi.

"Pitbull. Ostatni Pies" w reżyserii Władysława Pasikowskiego, twórcy "Jacka Stronga" i kultowych "Psów". Kawał rasowego kina sensacyjnego, pełnego świetnych dialogów i pełnokrwistych postaci. W rolach głównych zobaczymy "starą pitbullową gwardię", czyli Marcina Dorocińskiego jako oficera Despero, Krzysztofa Stroińskiego jako Metyla oraz Rafała Mohra, czyli Nielata, teraz nazywanego Quantico.

"Gotowi na wszystko. Exterminator" - komedia producentów obsypanych nagrodami filmów "Ostatnia rodzina" i "Carte blanche" na podstawie przebojowej sztuki teatralnej. Pełna humoru przewrotna opowieść o współczesnych mężczyznach, marzeniach młodości, niespodziewanej miłości i przyjaźni, wystawionej na próbę w obliczu rosnących ambicji.
"Podatek od miłości" czyli inteligentna i przewrotna komedia romantyczna, którą w kinach obejrzało ponad milion widzów.

"Moje córki krowy" - obsypany nagrodami wielki komediowy przebój polskich kin oraz wzruszająca i zabawna historia dwóch sióstr, które postawione w trudnej sytuacji życiowej zmuszone są współdziałać, mimo wzajemnej niechęci. W rolach głównych występują Agata Kulesza, Gabriela Muskała, Marian Dziędziel.

Komentarze (1 - 3 z 3)

W Netii na Święta super , extra promocja za 7,99 film Zimna Woda bu ha ha ha ale prezenciko dla abonentów . Bardzo dziękujemy za wysyp trafionych prezentów . Przebili konkuręcję mega promocją i super prezent od operatora dla klientów BRAWO Netia . Wesołych Świąt i bogatych prezentów dla Netii .
 2  
Wiadro zimnej wody dla abonentów na święta ...
 3  
Whitney polecam, bardziej dokument ale bardzo ciekawy. Natomiast Zimna Wojna, jak tam ktokolwiek się odzywa to szok, film niesamowicie nudny, nie polecam
 1