Łukasz Szewczyk27.12.2018 (15:52)3

UOKiK radzi: Nietrafione prezenty można oddać, najłatwiej w sklepach internetowych

Nietrafiony prezent potrafi skutecznie popsuć święta. Choć większość Polaków źle dobrany prezent odstawia po prostu na półkę, część osób decyduje się go zwrócić do sklepu. O ile w sklepach stacjonarnych dużo zależy od dobrej woli sprzedawcy i od warunków, jakie określa sam sklep, o tyle w przypadku zakupów przez internet na zwrot towaru mamy 14 dni od momentu odbioru przesyłki.

Przejdź do artykułu

Komentarze (1 - 3 z 3)

Podłączenie odkurzacza do prądu oznacza ślady użytkowania i już zwrotu mogą nie przyjąć. Zasada jest prosta - gały widziały co brały i tyle
 0  
G... prawda. Ustawa o prawach konsumenta mówi wyraźnie, że klient ma prawo sprawdzić zakupiony produkt i odstąpić od umowy. Niby jak klient ma sprawdzić poprawność pracy odkurzacza, jego moc itp. bez podłączenia do gniazdka? W sklepie stacjonarnym idziesz i mówisz sprzedawcy żeby go podłączył do prądu i testujesz. Analogicznie jest z zakupem przez neta. Natomiast nie ma w takim przypadku mowy o tym, że możesz sobie całe mieszkanie czy dom odkurzyć a następnie rozmyślić się i zwrócić urządzenie - w takim przypadku nie dostanie się pełnej kwoty zakupu lub nawet sprzedawca może odmówić przyjęcia zwrotu.
 0  
@nicki - w którym? W modnych mediacośtamcośtam włączą Ci sprzęt demonstracyjny, w innych gdzie nie mają sprzętu demonstracyjnego nie muszą nic włączać. Moc jest opisana na opakowaniu. Idąc Twym tokiem rozumowania to klient mógłby sprawdzić moc lodówki i kuchenki? Żaden sprzedawca się na to nie zgodzi.
 0