Łukasz Szewczyk03.01.2019 (13:06)brak komentarzy

Pudelek.pl przeprasza Omenę za "rasistowskie, wulgarne i propagujące przemoc komentarze"

Omenaa Mensah wygrała trwający ponad trzy lata proces sądowy z portalem pudelek.pl. Sprawa dotyczyła rozpowszechniania rasistowskich, wulgarnych oraz propagujących przemoc komentarzy na temat dziennikarki. Na mocy wyroku portal musiał m.in. opublikować przeprosiny.
Omenaa Mensah
Sąd Apelacyjny orzekł, że właściciel portalu pudelek.pl ma opublikować przeprosiny dla Omeny Mensah i zapłacić jej 30 000 zł zadośćuczynienia za rozpowszechnianie zniesławiających i rasistowskich tekstów na jej temat. "Prowadzę fundację, w której walczę z rasizmem oraz promuję wartości tolerancji i nigdy nie zgodzę się, żeby obok mojej osoby w mediach pojawiały się tendencyjne teksty wyzwalające falę nienawiści, czy ksenofobii, obrażające mnie i bliskie mi osoby." - mówi Omenaa Mensah i dodaje - "Misją mediów powinno być m.in. edukowanie społeczeństwa, a nie bazowanie, a wręcz promocja najbardziej prymitywnych emocji. Mam nadzieję, że mój wygrany proces będzie dla innych przykładem, że czasami warto powiedzieć "stop rasizmowi", "stop kłamstwom", "stop hejtowi" i zawalczyć o swoje dobre imię oraz o przerwanie, z premedytacją nakręcanej, fali agresji słownej."

Omenaa Mensah w pozwie wnosiła o usunięcie publikacji oraz komentarzy naruszających jej dobra osobiste w postaci wizerunku, godności oraz dobrego imienia, zamieszczenia przeprosin na portalu oraz zasądzenie zadośćuczynienia. Wszystkie roszczenia zostały uwzględnione przez Sąd. Omenaa całą kwotę wygraną w procesie przekaże na budowę szkoły dla dzieci ulicy w Ghanie.
Przeprosiny ukazały się 3 stycznia 2019 roku na stronie głównej portalu i będą emitowane przez 7 dni kolejnych dni.

Strona główna portalu Pudelek.pl z przeprosinami
Strona główna portalu Pudelek.pl z przeprosinami